Informacja o XIV sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie FILM

14

Przewodniczący Rady Miejskiej zawiadamia, że XIV sesja Rady Miejskiej w Nowej Dębie odbędzie się 10 września 2019 r. o godz. 16:00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Przedmiotem obrad będzie przyjęcie jednej uchwały dotyczącej upoważnienia  Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba do zaciągnięcia zobowiązania do kwoty 1.600.000,-zł  wykraczającego poza rok budżetowy 2019, związanego z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 109965R zlokalizowanej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisłosan – podstrefa Nowa Dęba”, w tym w 2020 roku do kwoty 1.600.000,-zł. Źródłem, z którego zobowiązanie zostanie pokryte, będą dochody własne gminy z tytułu podatku od nieruchomości oraz środki z dotacji budżetu państwa (Budżet Wojewody Podkarpackiego). Gmina uzyskała z budżetu Wojewody Podkarpackiego dofinansowanie w kwocie 938.456,83 zł, na realizację zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi gminnej nr 109965R zlokalizowanej na
terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisłosan – podstrefa Nowa Dęba”. Zadanie będzie realizowane w latach 2019 – 2020. W związku z tym, aby ogłosić przetarg i podpisać umowę z wykonawcą niezbędne jest upoważnienie Rady Miejskiej.

0

14 KOMENTARZE

 1. Czy Pan Paweł obnaży niekompetencję wójta jak to miało miejsce na ostatniej sesji? Czy radny Marian Tomczyk już wie kto ustala cenę do przetargu?

  +6
  • Jeśli rada przegłosuje zaciągniecie kredytu to będziemy mieli dowód jakimi wartościami i zasadami kierują sie radni PiS

   +8
 2. Kiedy zostanie poruszona sprawa sprzętu PGKiM który niedawno został zakupiony ( za nasze pieniądze) i juz nie działa. kolbuszowa zamiata.

  +6
  • Pamiętam jak kiedyś powiedziałam wójtowi że w Dębie się mało zarabia. Odpowiedział, że zarobki w Dębie są bardzo dobre jak na taką małą gminę. No to ja uważam, że jego zarobki też są idelane jak na takiej wielkości gminę. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

   +4
 3. Bardzo dobrze, nawet lepiej jak dobrze popieram radnych lekcja pokory dla burmistrza przez płacę odrobiona. A jak jeszcze nosem rzuca z prawa i lewa to mu przedłużyć do końca kadencji. Niech nie robi z siebie biedaka większość z nas o takich pieniądzach może tylko pomarzyć. Niech się stara dla nas bo zapomniał że to dzięki nam mieszkańcom tam właśnie wylądował i to z tej wdzięczności trzyma nierozgarniętych dyrektoreczków którzy raczej szkodzą niż na czymś się znają

  +5
  • Jak to mawia jeden wielki ; Jak na warunki nowodębskie to jaśnie nam panujący wójt zarabia bardzo dobre pieniądze, więc nie widzę powodów do podnoszenia jemu pensji !

   +4
 4. Wiele osób ma do mnie pretensje, że nienawistnie milczę, że poprzez kamery i mikrofony nie dzielę się swoją mądrością. Wielu chciałoby usłyszeć me nauki. Ale jak mawia poeta, potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć. Bo to co wielkie i piękne w życiu dokonuje się w ciszy i milczeniu niczym spożywanie kefiru z bułką przed dojściem do kasy czy całus na znak pokoju. I mnie trochę zeszło zanim zrozumiałem, że czasem lepiej milczeć i udawać mądrego niż raz się odezwać i rozwiać w ten sposób wszelkie wątpliwości. Wczoraj kolejny raz mnie poniosło. Było spotkanie osiedlowe na którym nagromadzona we Mnie od dłuższego czasu energia eksplodowała niczym wulkan. Nie mogłem dłużej dusić w sobie pokładów wiedzy i przemyśleń jakie się we Mnie kotłują. Myślałem, że dam radę, że pokaże młodzieżowej radzie miasta gdzie raki zimują. Niestety skończyło się jak zawsze. Odpaliłem się jak chłopak na pierwszej randce z dziewczyną. Miało być ostro i długo, a właściwie zanim zacząłem to już skończyłem. Reszta to było już tylko mimowolne sapanie pod nosem wynikające z impotencji umysłowej wynikającej z nagłego ulotnienia się wszystkiego co magazynowałem w swym wydawałoby się nieskończonym umyśle. Ciśnienia nie wolno w sobie trzymać. Trzeba częściej spuszczać z krzyża to co człowiekowi leży na sercu. I tego sobie oraz państwu życzę.

  +11
 5. podsumowując imprezę z okazji 80 lat dezametu
  w środku miasta impreza za pozwoleniem wójta zakrapiana alkoholem przy sok przy szkole – nikomu to nie przeszkadza nikogo to nie drażni jest cudownie jest wspaniale – HIPOKRYZJA
  władzo wójcie HIPOKRYTO i wy radni HIPOKRYCI brak słów !!!

  +6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here