Jest koncepcja budowy ronda. Trwa pomiar ruchu

20

Pod koniec roku w artykule pt.: „W GDDKiA o budowie ronda w osiedlu Dęba” informowaliśmy o spotkaniu nowodębskich samorządowców z szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na temat przebudowy newralgicznego skrzyżowania w os. Dęba. Znamy już pierwsze efekty warszawskiej wizyty!

Przypomnijmy: grudniowe spotkanie w GDDKiA było możliwe dzięki wsparciu wiceministra Marcina Warchoła. W spotkaniu wzięli udział: przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko wraz z radnymi Tomaszem Wolanem, Tomaszem Kopciem i Pawłem Grzędą. Radnym towarzyszył burmistrz Wiesław Ordon.

Podczas spotkania samorządowcy zwracali uwagę na potrzebę przebudowy newralgicznego skrzyżowania w osiedlu Dęba. Chodzi o zbieg ulic Wojska Polskiego i Kolejowej z krajową „dziewiątką”. Dyrektor GDDKiA Tomasz Żuchowski zapewnił wówczas, że zajmie się tą sprawą.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy GDDKiA Jan Krynicki pierwsze działania w tym temacie zostały podjęte: –Opracowaliśmy wstępną koncepcję budowy ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z ulicą Kolejową oraz ulicą Wojska Polskiego (km 142,8) w miejscowości Nowa Dęba. Co więcej, zleciliśmy wykonanie analizy ruchu, która jest obecnie opracowywana. Dokumenty analityczne będą stanowiły bazę do ewentualnej korekty skrzyżowania. 

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest radny Tomasz KopećCieszę się, że prace w tym temacie trwają. Wiem jednak, że na finalne decyzje musimy jeszcze poczekać. Niemniej trzymamy rękę na pulsie. Dziękuję za zrozumienie naszej sprawy przez pana dyrektora Żuchowskiego, oraz dziękuję panu wiceministrowi Marcinowi Warchołowi, za to że pamięta o Nowej Dębie.

Do tematu będziemy wracać w kolejnych artykułach.

20 KOMENTARZE

 1. Według mnie, kwestie budowy ronda w tym miejscu powinno się skonsultować z wojskiem. Nie chodzi mi o to czy zasadne jest tam budowanie ronda czy nie bo to oczywiste, że rondo tam jest potrzebne. Istotne natomiast jest to aby było dostosowane do gabarytów transportów wojskowych. Np. Rondo przejezdne przez środek.
  Jest jeszcze na to czas.

  • Dokładnie, tak samo gabaryt na DK9 aby nie trzeba było przekopywać ronda jak to się dzieje aktualnie.
   Powinny być łatwo demontowalne barierki odblaskowe, a po zdemontowaniu ich rondo powinno być przejezdne.
   Dotyczy to ruchu dla wojska jak również gabarytów na DK9.

 2. Widzę ze nowa Rada ministrowi Warcholowi tak wchodzi w …… że przypisuje mu inicjatywy które były zainicjowane przedlaty i te o których chłop nie ma pojęcia. Myślałem ze czasy komunistycznej propagandy minęły lecz nie. Młode umysly uskuteczniaja ta propagandę jeszcze bardziej

  • i co przez te lata zrobiono? N I C
   Dajmy na to pan Ordon, zainicjował w 2013 roku budowę przedszkola w Chmielowie i go do dzisiaj nie ma.
   „inicjować” to każdy głupi potrafi. efekty się liczą. Ja dzisiaj inicjuję budowę nowych marketów w Nowej Dębie. Jak powstaną to mi masz podziękować bo to JA je zainicjowałem. Inicjuję również budowę nowych chodników w gminie. To również moja zasługa bez względu na to ktokolwiek to za mnie wykona.
   Nie ma za co.
   Jeśli jeszcze coś mam zainicjować to polecam się na przyszłość.

  • Anonima zabolało, że poseł z Kolbuszowej obiecywał przez lata budowę tego ronda i nic nie zrobił w temacie, a poseł Warchoł zawiózł chłopaków do generalnej i w ciągu 2 miesięcy jest koncepcja i pomiar ruchu.

 3. jeszcze jakby sie zainteresowali chodnikiem i odwodnieniem przy ul.Łagockiego i przejsciem dla pieszych to by było super, z mysla o dzieciach co ida do szkoły .

  • To rondo jest tam potrzebne jak pryszcz na tylku,potrzebna jest jak najszybciej obwodnica ktora jest planowana za 10 lat

  • Planowana obwodnica podzieli los obwodnicy zaplanowanej w latach siedemdziesiątych. Rondo jest potrzebne. Powstanie i będzie służyć mieszkańcom.

  • Dlatego takie platzbetony jak w Dębie są łatwe w utrzymaniu, a władza ma gdzie swoje wywody prowadzić. Skądś my to znamy.

 4. Ja uważam że to rondo jest tam niezbyt potrzebne. Niech wyrównają żeby ulice się schodziły i były jednym skrzyżowaniem, a nie dwoma odrębnymi i będzie koniec problemów, albo odpowiednie znaki postawić. Ale to moje prywatne zdanie

 5. I co z tego ze Środa Popielcowa każdy Katolik o tym wie a czy jeden z drugim pisząc takie obrzydliwe , nieprawdziwe komentarze jesteś w porządku czy to w tobie coś zmienia nic W KOŚCIELE idziesz do przodu aby wszyscy cię widzieli jaki to oky a czy nie wiesz ze ciebie dotyczą słowa Prochem jesteś …… może nie będziesz miał czasu kogoś przeprosić za te wulgaryzmy zmyślone domysły wiem uważasz ze co tam – wszystko dobrze komuś dopiąłeś i się cieszysz marny człowieku zastanów się jutro o tobie napiszą

  • Wyznaje zasade oko za oko zab za zab, a w Srode modlilem sie o KORONAWIRUSA dla zwolennikow LBGT

 6. a po co tam rondo potrzebne rada pisiorska nie wie co robi nie ma czym sie zając kase na darmo będa wydawać zrobic swiatła i tyle jak tak chca .

 7. Czy poligon w Nowej Dębie powinien mieć połączenie z najbliższm lotniskiem w Mielcu ?
  Czy taki cel może znaleźć dofinansowania w resorcie obrony ?

  Za @Defence24

  „Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Tajne drogi budowane przez wojsko”: Resort obrony wyda w przyszłym roku 500 mln złotych na budowę dróg. Nie jest jednak w stanie wskazać, które drogi zostały już zbudowane oraz jakie dopiero będą. Z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie również przeznaczone 57 milionów złotych na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które podlega pod resort spraw wewnętrznych. „W tym roku po raz pierwszy w budżecie resortu obrony zaplanowane zostało 500 mln zł na Fundusz Dróg Samorządowych, w przyszłym zaplanowano taką samą sumę pieniędzy. Ministerstwo nie odpowiedziało nam jednak na pytania, ile w tym roku zostało wybudowanych kilometrów dróg, a także jakie to były odcinki. MON informuje nas tylko, że w latach 2019-2020 zostanie z tego budżetu wybudowanych ponad 150 km dróg.”

 8. Do Mieszkanca, wlasnie Minister Zdrowia oglosil ze koronawisa w Polsce nie bylo, nie ma, i nie bedzie bo jest zatrudniony w innych Krajach i nie ma czasu na zboczencow z LBGT

 9. Radni niech rozwiąż problem pami co dzieciaki przeprowadza przez dk9 bo ryzykowała życiem nie raz w obrębie szkoły jadą co niektórzy jak na a4 a może rądo przed szkołą zbudować zajmijcie się raczej tym problemem bo niejednemu jak od Rzeszowa jedzie paliły się opony przy hamowaniu tam ani Policji nie uswiadczysz a np. w niedalekim Przyszowie Policjia koło szkoły w godzinach szczytu i nie tylko stoi lepiej zajmijcie się tym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here