Korso Kolbuszowskie „Obwodnica na papierze”.

31

Jak informuje Korso Kolbuszowskie, powstała wstępna koncepcja nowej drogi szybkiego ruchu będącej jednocześnie obwodnicą dla Kolbuszowej i Nowej Dęby. Jej roboczy ślad, nakreślono w numerze z 6 listopada 2019 roku. 

W prezentowanej koncepcji droga ma przecinać DK9 pomiędzy Cmolasem i Hadykówką, i omijać Nową Dębę „na wysokości” Huty Komorowskiej, wędrując dalej w kierunku północnym. Nie wiadomo, gdzie dokładnie byłyby wjazdy i zjazdy na te drogę dla mieszkańców Nowej Dęby, ale wiadomo, że takiego a nie innego przebiegu drogi zadowolone są władze ziemi kolbuszowskiej i poseł Zbigniew Chmielowiec. Wynika to cytowanych w gazecie wypowiedzi kolbuszowskich polityków.

Podkreślić należy, że nie są to ostateczne i oficjalne ustalenia co do przebiegu  ekspresówki. Nie wskazano również oficjalnie realnych terminów jej wykonania. Wszystko jest więc w fazie rysunków i koncepcji.

Poniżej prezentujemy zarys śladu drogi ekspresowej, zaprezentowany przez Korso Kolbuszowskie:

0

31 KOMENTARZE

 1. co na to Pan Warchoł? Już powinna być interwencja Pana Diektiarenko i Pana Burmistrza, działajcie bo nas wszystko ominie.

  +7
  • Obwodnica jak sama nazwa wskazuje ma OMIJAĆ. Celem Nowej Dęby ma być uzyskanie dobrego i szybkiego połączenia z ekspresówką prowadzącą do stolicy kraju.

   +9
  • Pan Warchoł jest w Warszawie i niech tam pilnuje naszych spraw, bo kolbuszowa to jest obecna jak trzeba złożyć kwiatki (służbowe) i zjeść za cudze.

   +2
 2. Pomysł dobry. A wnioskując po zdjęciu, droga będzie przebiegać blisko Rozalina i tam powinno się walczyć o węzeł dla Nowej Dęby. Przy okazji ceny działek w Rozalinie skocza.

  +2
 3. Anonim znów na temat i inteligentnie. Obwodnica omija miasto i s9 w takim wariancie omija. s19 jest daleko a s7 to wogole nie jest w okolicy.

  +1
 4. Burmistrzu chociaz raz sie Pan postaw panu posłowi. Za daleko od ND ta S9. Wnioskujcie o zmiane trasy. Panie przewodniczący Pana tez prosze o dzialanie. Jak trzeba to jedźcie do stolicy.

  +4
 5. Tyle węzłów to mają miasta typu Rzeszów a nie Nowa Dęba i okoliczne wsie. To jest nierealne. Nikt co piec kilometrów nie będzie robił zjazdów.

  +1
 6. Popatrzcie na mapy. Ekspresowka to niższa kategoria ale nadal nie ma zjazdów co 5-10 km na takich terenach jak nasz. Zresztą my się tu jaramy a to jakiś dziennikarz pewnie mniej więcej narysował a jeśli dojdzie do budowy to będzie kilka wariantów konsultacji itd. Mielec ma ochotę na tą drogą więc różnie może być.

  0
 7. Ludzie z ciemnego lasu,czy wam w końcu ktoś dogodził, ewidentnie widać że czas najwyższy aby wyprowadzić ogromny ruch z miasta, jeszcze kilka lat i nie będzie dało się żyć przy ul.Rzeszowskiej czy ks. Łagockiego,a przejście do Biedronki czy Stokrotki będzie graniczyć z cudem.Bedzie wypadek na wypadku, będą krzyże upamiętniające ludzkie tragedie przy ul. Rzeszowskiej .Trzeba ten pomysł popierać i jak piszecie słusznie przewidzieć zjazdy w kierunku miasta, jeden od strony zakładów dla tych co będą chcieli wjechać do strefy a drugi w rejonie Rozalina.
  Tylko przyklasnąć tej propozycji i nasi radni wraz z burmistrzem powinni wspólnie z Kolbuszową kuć ten temat i dążyć do jego szybkiej realizacji,Premier obiecał 100 obwodnic.
  A tych maruderów wcale nikt nie powinien słuchać.

  +11
 8. Podniecacie się s-9, a GDDKiA takowej nawet nie ma w planach. Więcej, nawet nie ma w planach myśleć że będą takie plany. Tak więc wasza, nazwijmy to – dyskusja (ale tylko dlatego ze nie znam innego słowa na to co sie tu wyrabia), jest li tylko akademickim zbiorem pobożnych życzeń okraszonych wtrąceniami plebejskiego języka polskiego……..

  +4
  • Jakbyś obserwował temat to byś nie pisał bzdur. Temat jest już od dawna i jestem pewny że droga powstanie bo jest potrzebna, kwestia kiedy.

   +1
  • Stefciu, nie bądź świnią i nie psuj im marzeń. Oni już tyle wycierpieli czując na sobie samym kłamstwa włodarzy, to przynajmniej marzeń im nie odbieraj….

   +1
 9. Droga ekspresowa na północ jest niezbędna. Aby dostać się do autostrady A1 i A2 wszystkie tiry wszystkich firm kurierskich z Podkarpacia codziennie jadą przez Nową Dębe. Szok, że przez lata nic nie zrobiono w tej sprawie…. CZAS DZIAŁAĆ
  A MOŻE CZAS WYJŚĆ NA PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH W ŻÓŁTYCH KAMIZELKACH

  +1
 10. Ludzie remont 50m mostka na wylocie z dęby trwa już pół roku i końca nie widać , także przy takim tempie prac drogowców zanim wam zrobią obwodnicę to nie wiadomo ilu z was dożyje tego momentu . Obstawiam ze szybciej od podstaw Orlen postawią a wahadełko będzie do wiosny albo i dłużej , tragedia .

  0
 11. Chmielowiec Eskimos zadowolony, bo jego eskimoskie miasto Kolbuszowa nie będzie całkowicie omijać obwodnica. Także jak tak zbudują obwodnice to ND pójdzie ostro w rankingu z miasta bez perspektyw na miasto widmo.

  0
 12. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że otwarcie tych obwodnic będzie poczatkiem końca tych dwóch miast. Nikt tu nie będzie przyjeżdzał – bo nie po drodze, młodzi wyjadą, a starzy pomrą w samotności. Niestety taka prawda- bo tak jest wszędzie. Naróbcie więcej rond- bardziej spowalniajcie ruch, a potem róbcie obwodnice bo za wolno. Niech przed rondami mocno tiry hamują, a później niech drą na dwójce na obrotach przez 200 metrów i budzą wszystkich w nocy. To jest filozofia.

  0
  • Taaak! Akurat kierowcy tirów przejeżdżający przez nasze miasta najwięcej nas odwiedzają. :) Obwodnice istnieją na całym świecie, i są zbawieniem dla takich małych miast jeśli chodzi o hałas i niebezpieczne natężenie ruchu. Narzekać będą tylko osoby posiadające Dębiankę, Jorgulę i Szypowskiego. Reszta odetchnie z ulgą!

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here