List Ministra do Gmin w sprawie 500+

0

Od 1 sierpnia samorządy będą przyjmować wnioski na nowy okres świadczeniowy m.in. dla programu „Rodzina 500+”. Minister rodziny zaapelowała o przeprowadzenie przez gminy akcji informacyjnej.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska skierowała do samorządów list, w którym podziękowała za dotychczasową pracę i wysiłek włożony w wykonywanie zadań z obszaru polityki rodzinnej, w tym przyznawanie i wypłata świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

„Państwa stałe zaangażowanie w proces wdrażania rządowego Programu „Rodzina 500+” daje gwarancję, że obsługa procesu przyjmowania wniosków, wydawania decyzji oraz wypłaty świadczeń polskim rodzinom, także na kolejny okres, przebiegnie efektywnie i bez zakłóceń” – podkreśli szefowa resortu rodziny.

Przypomniała, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia wychowawcze i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres rozpoczynający się 1 października 2017 r.

W związku z tym zwróciła się do gmin „o odpowiednie przygotowanie, organizację i wzmocnienie właściwych komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z prawidłowym i sprawnym procesem przyjmowania wniosków i wypłatą ww. świadczeń”.

Rafalska zaapelowała również o przeprowadzenie przez samorządy akcji informacyjnej o zbliżającym się terminie rozpoczęcia przyjmowania wniosków oraz nowych zasadach, które będą obowiązywać przy ustalaniu prawa do świadczeń wychowawczych na nowy okres.

Resort zapowiedział, że udostępni jst materiały informacyjne oraz graficzne.

 

0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here