Minister Zbigniew Ziobro i minister Marcin Warchoł z wizytą w Chmielowie FILM

25

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz z ministrem Marcinem Warchołem podczas dzisiejszej wizyty w Chmielowie (gmina Nowa Dęba) oficjalnie ogłosili budowę najnowocześniejszego w Europie więzienia dla kobiet. To nie tylko inwestycja warta 67 milionów złotych, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy, oraz szansa dla lokalnych przedsiębiorców na zbyt usług i towarów.

Chmielów to ponad 2-tysięczna miejscowość położona w północnej części województwa Podkarpackiego, oddalona o około 9 km od Tarnobrzega i 14 km od Nowej Dęby. Położona jest bezpośrednio przy linii kolejowej relacji Rozwadów – Dębica, natomiast w planach GDDKiA znajdziemy informacje o planowanej rozbudowie przebiegającej w pobliżu drogi ekspresowej S74. Ma to szczególne znaczenie biorąc pod uwagę utrzymywanie kontaktów z rodzinami przez kobiety odbywające karę w nowej jednostce. Chmielów nie został wybrany przypadkowo. Istniejący tutaj oddział zewnętrzny posiada już pewną infrastrukturę i kadrę co daje możliwość „płynnej” realizacji zadań związanych z inwestycją. Służba Więzienna dysponuje również niezbędną działką budowlaną w bezpośrednim sąsiedztwie OZ Chmielów a w planach zagospodarowania przestrzennego od dawna widniała w tym miejscu rozbudowana jednostka penitencjarna.  Jak informuje minister Marcin Warchoł, duża część inwestycji będzie finansowana z Funduszy Norweskich. –Koncepcja zyskała uznanie i aprobatę naszych partnerów po stronie norweskiej. Wsparcie finansowe dla Państwa Polskiego w ramach Funduszy Norweskich to 809,3 mln EUR w tym dla Służby Więziennej 56 mln EUR. W ramach tych środków zostanie wybudowanych pięć kompleksów penitencjarno-produkcyjnych m.in. ten w Chmielowie. – zapowiada Warchoł. Budowa zakładu powinna ruszyć w przyszłym roku. – Dla samorządu lokalnego ważne są korzyści jakie będą płynąć z tego zakładu. To nowe miejsca pracy i nowy rynek zbytu dla lokalnych przedsiębiorców. – mówi przewodniczący Rady Miasta Damian Diektiarenko.

Minister Zbigniew Ziobro i minister Marcin Warchoł w Chmielowie o sprawach lokalnych

Gepostet von Infonowadeba.pl am Donnerstag, 10. Oktober 2019

 

 

0

25 KOMENTARZE

  • Psychiatryk przynosi takie dochody że dzięki niemu mozna utrzymać resztę niedochodowych oddziałów a wiec 400 miejsc pracy. Wiezienie to kasa dla okolicznych firm. Podobnie jak poligon. Jeśli nie rozumiesz jak coś działa to się nie wypowiadaj.

   +27
  • Jakieś 40 lat temu Nowa Dęba słynęła z innego powodu i uważam, że to kontynuacja dawnej sławy. Pozdrawiam redaktorka

   0
 1. Obserwując poczynania tych „panow” zastanawiam się czy nie zwymiotować na ekran oraz te garnitury,chcecie budować darmowy ” dom publiczny” dla elity haha za 67 baniek!!! Wow wasza bezczelność nie zna granic! Ludziom w naszej gminie wystarczy dac 5 % tej sumy i byli by wam wdzięczni do konca życia. Mówię mianowicie tu o ludziach biednych i potrzebujących, skrzywdzonych, przez stworzony wasz je…y system. Nic tylko bic brawo , oby tak dalej aż w końcu ujrzą „panowie” kolejna „Wiosne Ludów” .

  +11
 2. Panie Damianie, trzeba było pokazać panu ministrowi planty, schody do domu kultury oraz ścieki kapusty. Może by wpłynął na prokuraturę aby przestała słuchać kolbuszowskiego dziada i rzetelnie zajęła się naszymi kochanymi dyrektorami i prezesami.

  +20
  • Godne poparcia w całej rozciągłości.
   Ponadto te rondo na Kościuszki wadliwie zaprojektowane i wykonane.
   Ktoś powinien beknąć za brak nadzoru i kontroli.
   Te cwane projektanty i inspektory zewnętrzne robią co chcą z temy urzędnikami.

   +5
 3. Ten temat to powracający bumerang lub może ponownie ogrzewany kotlet przez tą samą ekipę lecz innymi personami. Już się tym tematem chwalono! I co? I jajco! Teraz będzie podobnie! Ile razy można bić pianę?

  +8
 4. właśnie dziś Komisja Europejska pozwała Polskę w trybie pilnym do Trybunału Sprawiedliwości UE za zmiany w systemie dyscyplinarnym polskich sędziów – za sposób wybierania sędziów do Izby Dyscyplinarnej KRS i możliwość prowadzenia śledztw i postępowań w stosunku do sędziów w związku z wydanymi wyrokami..

  +3
 5. Z takimi koneksjami będąc dalej niezachwianym aktywistą dobrej zmiany mamy szansę w następnych wyborach mieć młodego posła z ND i wówczas nie trzeba się będzie prosić nikogo o nic.

  +2
 6. ten dekiarenko nie potrafi sie zachowac przyjechali szukac sobie więzienia zdala od warszawy żeby ich nikt nie widział pismaków jest miejsce za kratami przekręty robia zadłużuli kraj

  +3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here