Nowy parking w Nowej Dębie

10

Nowy parking z fragmentem nowego chodnika mają od kilku dni mieszkańcy ulicy Jana Pawła II w Nowej Dębie. Inwestycja została oddana do użytku w miniony piątek, 2 sierpnia. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Prima-Bud z Sandomierza, które wygrało przetarg na wykonanie tych robót.

Sandomierska firma już kilkakrotnie wykonywała podobne prace dla Zarządu Dróg w Nowej Dębie. Był to m. in. chodnik w Kaczakach oraz chodnik w Rozalinie.

Koszt parkingu ok. 57 tys. zł.,  został podzielony pomiędzy samorządy Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

To bardzo potrzebna inwestycja, ponieważ dotychczas samochody parkowały w tym miejscu „na dziko” – powiedział mieszkaniec Nowej Dęby. – Każde miejsce parkingowe jest cenne, bo podobnie jak w większych miastach, tak  i tutaj, w godzinach szczytu coraz trudniej zaparkować samochód.

0

10 KOMENTARZE

 1. Kazde miejsce jest cenne powiadasz?,to co powiesz ze na ul !Maja przy smietniku stoi zlom jusz chyba od Roku i blokuje tak cenne miejsce w tym malym parkingu

  +3
 2. Takich złomów nie ruszanych od lat (bo nawet już nie miesięcy) jest kilka na JP. Można by się nad tym pochylić przy następnej radzie.

  +6
 3. Te wraki samochodów o których piszecie to najlepszy dowód że rada miejska podjęła właściwą decyzję likwidując armie wójta Ordona czyli straż.

  +14
 4. Jeżeli samochod nie zagraża otoczeniu (nic nie cieknie, ma tablice itp) to ciężko jest taki wrak zgodnie z prawem usunąć. W sąsiednim tbg nie takie perełki jak wrastały w parkingi tak wrastają. Problem mają też inne miasta. Coś ostatnio tv Polsat robiła jakąś akcję usuwania wraków, ale nie wiem z jakim efektem.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here