Rada Powiatu Tarnobrzeskiego dofinansuje budowę ul. Śmiśniewicza

12
Źródło: Zrzut z ekranu z transmisji obrad sesji, Powiat tarnobrzeski

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego zapadła decyzja o dofinansowaniu budowy ulicy Śmiśniewicza stanowiącej alternatywny dojazd do DEZAMET S. A. oraz całej nowodębskiej strefy ekonomicznej.

Przypomnijmy, że na początku tego kwartału, Gmina Nowa Dęba zawnioskowała do Powiatu Tarnobrzeskiego o wsparcie realizacji tej inwestycji w kwocie pół miliona złotych. Na takie rozwiązanie nie chcieli się jednak zgodzić Członkowie Zarządu Powiatu z innych gmin. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, padały propozycję by na budowę ulicy Śmiśniewicza która połączy dwie drogi powiatowe tj. ul. Szypowskiego z ul. Sikorskiego przeznaczyć zaledwie… 50 tys złotych. Za zwiększeniem dofinansowania dla Nowej Dęby optował radny Wojciech Gruszka. Finalnie pod obrady radnych trafiła propozycja wsparcia w kwocie 200 tys złotych.

Nie do końca było wiadomo jak w głosowaniu sesyjnym zachowają się radni z innych gmin powiatu w których również jest wiele potrzebnych zadań do wykonania. „Misji” przekonania rajców opozycji do poparcia projektu podęli się nowodębscy radni Tomasz Zieliński i Andrzej Kołodziej.

Ulica Śmiśniewicza ma strategiczne znaczenie dla serca naszego miasta jakim jest strefa ekonomiczna. Powstanie tej ulicy znacznie rozładuje ruch na drodze powiatowej ul. Kościuszki gdzie w godzinach zmianowych tworzą się duże korki. W efekcie zmniejszy się eksploatacja naszej drogi. Bardzo proszę kolegów radnych o poparcie tego projektu – apelował na sesji wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Zieliński.

Radni opozycji wyrazili zrozumienie dla przedstawionej na sesji i w tzw kuluarach argumentacji. Udzielenie wsparcia finansowanego dla gminy Nowa Dęba przegłosowano przez aklamację (jednomyślnie).

Kiedy powstanie ul. Śmiśniewicza? Wyłoniony w przetargu wykonawca jest na finiszu prac projektowych i otrzymaniu stosownych zgód i pozwoleń. Fizyczna budowa drogi ma rozpocząć się w miesiącu kwietniu i zakończyć do końca bieżącego roku.

12 KOMENTARZE

  1. Czy dobrze wnioskuję ze zdjęcia, że do Susła dociera świadomość, że to już koniec i dlatego łapie się za głowę?

  2. Tylko Nowa Dęba, uhonorowała Śmiśniewicza, nazywając jego imieniem Aleję Metalowców. Czym zasłużył się dla Nowej Dęby, bo tylko w Nowej Dębie jest ulica jego imieniem?

  3. Był Dyrektorem Technicznym w Wytwórni Amunicji nr 3 w Dębie. Budował ten zakład. Dzięki temu tu w lesie powstało miasto i szkoła do której chodziłeś – kołku jeden.

    • Jak długo „dyrektorował”? Ile cegieł położył przy budowie tego zakładu?
      A jak w lesie powstało miasto i szkoła, do której ja chodziłem, to ten pan już nie żył – niedouku.

    • Do restytucjasanacji?

      Dyrektor techniczny nie kładzie cegieł – profesorku spod kiosku ha ha ha ha ha ha :D

  4. @kojot 28 marca 2023 at 14:48
    Dyrektor naczelny Krupa też nie kładł cegieł, a pod kioskiem mówią; że za jego „dyrektorowania” nastąpił największy rozkwit zakładów i osiedla, i że nie ma ulicy Krupy, i że ktoś celowo zamilcza czasy PRL – mentorze murarski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here