Samorządowcy złożyli ślubowanie. Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej.

19

Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej VIII kadencji. Przewodniczącym Rady został wybrany Damian Diektiarenko, a wiceprzewodniczącymi Tomasz Wolan i Łukasz Serafin. Powołano również komisje stałe.

Po raz pierwszy obrady były na żywo transmitowane w Internecie. Sala Samorządowego Ośrodka Kultury zgromadziła sporą grupę mieszkańców, przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządowych. Posiedzenie otworzył najstarszy wiekiem radny Stanisław Skimina z Chmielowa. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie radnych i burmistrza.  Kolejnym etapem obrad był wybór prezydium Rady. Na te funkcję został zgłoszony tylko jeden kandydat: Damian Diektiarenko, który w swojej autoprezentacji podziękował wyborcom za okazane zaufanie i przedstawił swoją sylwetkę. W głosowaniu tajnym, za wyborem przewodniczącego zagłosowali wszyscy radni. –Serdecznie dziękuję za poparcie udzielone w wyborach samorządowych. Wyniki wyborów do Rady Miasta są dowodem, że pewne zmiany, oraz dynamiczne działanie są potrzebne naszej gminie – mówił w swoim przemówieniu inauguracyjnym. Nowy przewodniczący podziękował radnym za wybór i zachęcił ich do wspólnej pracy na rzecz miasta i gminy Nowa Dęba. Wiceprzewodniczącymi zostali: Tomasz Wolan (okręg Jadachy), oraz Łukasz Serafin (okręg nr 4).

Na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej zgłoszono kandydaturę Marka Kopcia (os. Dęba).  – Wierzę, że nowa rada w tym składzie będzie nowym otwarciem dla naszego samorządu – mówił w swojej autoprezentacji.

Skład poszczególnych komisji stałych Rady Miejskiej przedstawia się następująco:

 1. Komisja Rewizyjna
  Marek KOPEĆ – przewodniczący
  Paweł Grzęda – wiceprzewodniczący
  Tomasz KOPEĆ – członek
 2. Komisja Skarg, Wniosków, Petycji
  Hubert KOPEĆ – przewodniczący
  Helena TŁUSTA – wiceprzewodnicząca
  Michał CHMIELEWSKI – członek
 3. Komisja Budżetowa
  Paweł GRZĘDA – przewodniczący
  Tomasz DZIEMIANKO – wiceprzewodniczący
  Stanisław SKIMINA – członek
  Tomasz GAZDA – członek
  Stanisław RAWSKI – członek
  Maria GARBOŚ – członek
  Marian TOMCZYK – członek
  Tomasz KOPEĆ – członek
  Marek KOPEĆ – członek
  Hubert KOPEĆ – członek
  Tomasz WOLAN – członek
  Łukasz SERAFIN – członek
 4. Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia, Spraw Statutowych i Społecznych
  Helena TŁUSTA – przewodnicząca
  Hubert KOPEĆ – wiceprzewodniczący
  Marek KOPEĆ – członek
  Stanisław SKIMINA – członek
  Maria GARBOŚ- członek
  Tomasz GAZDA – członek
  Stanisław RAWSKI- członek
  Marian TOMCZYK – członek
  Michał CHMIELEWSKI – członek
  Tomasz DZIEMIANKO – członek
  Tomasz WOLAN – członek
  Łukasz SERAFIN – członek
 5. Komisja Gospodarki Przestrzennej Inwestycji.
  Tomasz DZIEMIANKO – przewodniczący
  Tomasz KOPEĆ – zastępca
  Tomasz GAZDA – członek
  Stanisław RAWSKI – członek
  Maria GARBOŚ – członek
  Stanisław SKIMINA – członek
  Marian TOMCZYK – członek
  Helena TŁUSTY – członek
  Paweł GRZĘDA – członek
  Tomasz WOLAN – członek
  Łukasz SERAFIN – członek
  Damian DIEKTIARENKO – członek

Burmistrz Wiesław Ordon w swoim przemówieniu inauguracyjnym podziękował za ponowny wybór, oraz przypomniał i omówił swój program wyborczy. Nowi samorządowcy otrzymali również podziękowania i gratulacje od naszych parlamentarzystów p. Haliny Szydełko reprezentowanej przez asystentkę p. Marię Mroczek, oraz od p. Zbigniewa Chmielowca. Gratulacje i życzenia nowym radnym złożyli także: Tomasz Wawrzkowicz – prezes DEZAMET-u, Stanisław Hałka – przewodniczący Rady Seniorów i Kazimierz Wąsik – prezes oddziału ZNP w Nowej Dębie.

 

NAGRANIE WIDEO SESJI:

 

 

 

 

0

19 KOMENTARZE

 1. Sytuacja wygląda tak, że pryncypał – jak to ma w obyczaju – nadął się swoją wielkością i póki co nie podjął rozmów z jakobinami. Wielkość majestatu mu nie pozwala odezwać się pierwszemu. I ma racje. On burmistrz 4 kadencji nie będzie się do ich poziomu zniżał. Sami powinni przyjść na kolanach na Rzeszowską i przeprosić za to, że wycięli pryncypałowe tuzy intelektu. Ale chamy nie potrafią się zachować, dlatego wezwaliśmy na pomoc deputowanego z Kolbuszowej. Nasz kochany deputowany, nasza iskierka na niebie, nasza ostatnia nadzieja pięknie dokopała młokosom. Deputowany – co każdy może zobaczyć na filmie – wyjaśnił jakobinom, że przyrzeczenie jakie złożyli na początku sesji to tak naprawdę ślubowanie wierności pryncypałowi, a skoro na końcu każdy dodał „tak mi dopomóż Bóg” no to już teraz nie wolno się stawiać, bo za karę mogą trafić do piekła. Poza tym chyba wiadomo kto w Nowej Dębie jest bogiem? Ja się tego pana boga złapałem za nogi i już nie puszczę. Mam nadzieję, że te długie szkity pod wpływem jakobińskiej rewolucji nie zaczną wierzgać bo nie wiem czy się wtedy utrzymam. Co ja pocznę? A jak mnie zdegradują jak Zygę, który odsiaduje wyrok w zapyziałej kajucie na statku admirała Sałaty? Z babami jakimiś mam siedzieć w jednej wnęce i wyjadać ciasto, które im z niedzieli zostało? Ja pier****. Mam nadzieję, że to tylko zły sen.

  0
  • Mirku nie martw się! Będę obdzwaniał jakobinów. Każdego podejdę indywidualnie. Wczoraj obserwowałem, łowiłem wzrokiem słabe ogniwa. Grozić póki co nie będę. Jak wiesz, mam na wiosnę kampanię wyborczą a bez głosów Dęby przegram. Jeżeli zrażę jakobinów wówczas mi zrobią antykampanie i będzie ze mną gorzej niż z tobą Mirosławie. Co do rejsu statkiem admirała Sałaty, to ja bym się na twoim miejscu tego nie bał. Proponuje grzebalnictwo.

   0
  • Trzeba na głowę upaść żeby na ciebie głosować. Zabieraj pryncypala do Kolby i tam sobie knujcie ile tylko chcecie.

   0
  • Ale się uśmiałem. Dla znającego nowodębskie realia świetna dawka humoru i sarkazmu, a jednocześnie trafna analiza środowiska. Dostrzegam w tych postach inteligencję autora, a nawet talent prozatorski.

   0
 2. Jak nie przewodniczący to członek, prawie każdy w prawie każdej komisji ! Czy za członkostwo w komisjach doliczane są dodatki finansowe?

  0
 3. Tak mi dopomóż Bóg mówił każdy z nich , ale wzruszającę , łapiące za gardło , nawet niektórzy się nawrócili zaczęli chodzić do kościoła , niesamowita metamorfoza , brawo PIS , wpólczucie dla Prezesa , Premiera I Posła

  0
 4. I bardzo bardzo bardzo dobrze w końcu zaczął się bać ten najmądrzejszy. Bo jak ktoś zawsze wygrywa a to czwarty raz to wydaje mu się że niczego bać się nie musi a to już arogancja w czystym wydaniu na szczęście większość rady to dla niego zimny prysznic

  0
  • Tyko on tym razem nie wygrał. Gangsterskim chwytem z posłem uwalili możliwość startu kandydatowi dębskiego PiS. Dzięki temu nie miał kontrkandydata. Gdyby były normalne wybory to by przegrał dlatego poszedł na brudny układ eliminujacy rywala. To dużo mówi o etyce i moralności tego człowieka, który pięknie występuje przed ołtarzem a następnie uczestniczy w czymś tak podłym. Jak widać gość nie cofnie się przed niczym. W przypadku takich postaci nie ma miejsca na pobłażliwość. Nie tylko jej nie doceni ale gdy się odbuduje zada śmiertelny cios tym, którzy byli mili dla niego.

   0
 5. Jeżeli takie postacie jak Deputowany przedzierają się na teren Miasta, może nowa rada przerzuciłaby część sił Straży Miejskiej na patrole wzdłuż południowej granicy gminy?

  0
  • Oddalem ster w mlodsze rece,ale udzielilem instrukcji aby pewnych spraw a szczegulnie oswiadczaj majatkowych nie dotykal a wrecz aby nawet o nich nie myslal

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here