Samorządy mogą już składać wnioski o pieniądze na drogi

21

Wojewodowie ogłaszają już rozpoczęcie naborów wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Program przewiduje wsparcie budowy i remontów dróg w ciągu 10 lat. Dokumenty od samorządów będą przyjmowane do 12 kwietnia.

Województwo podkarpackie otrzyma w 2019 r. w ramach funduszu rekordową kwotę 270 222 785,17 zł na dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych. Z tej kwoty 74,8 mln zł zarezerwowane jest dla zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach naboru z roku 2018 r.

Tym samym kwota środków przeznaczonych w ramach ogłaszanego naboru wynosi:

– 97 702 314,59 zł. na zadania gminne,

– 97 702 314,58 zł. na zadania powiatowe.

W tym limit środków na zadania wieloletnie 66 561 942,34 zł.

Gminy oraz powiaty mogą składać wnioski dotyczące poprawy infrastruktury dróg gminny i powiatowych, w tym przebudowy skrzyżowań z drogami wyższej kategorii oraz poprawy infrastruktury obiektów mostowych znajdujących się w ciągu dróg lokalnych.  Komunikat o naborze wniosków wraz z niezbędnymi dokumentami opublikowany został 14 marca br. w Biuletynie Informacji Publicznej. Szczegóły tutaj .

Nabór wniosków będzie trwał 30 dni od daty publikacji ogłoszenia.

0

21 KOMENTARZE

 1. Pytanie: czy samorządowcy składają wniosek o nowe drogi w ND?
  pszenna, cegielniana,zarzecze,al.metalowca , cmentarna do kolejowej itd.

  +2
  • Apeluje do Pani Wojewodziny prosze naszemu Wojtowi nie dawac pieniedzy bo je zmarnuje

   +5
 2. Chcemy łącznik do S19 w Nisku. Burmistrz podpisal list intencyjny dla kolbuszowej w sprawie lacznika do autostrady wiec dlaczego Nd ma tez nie miec do S19? Taka sama odległosc:)Niech teraz Nam posel chmielowiec taki list podpisze. Dziekuje.

  +4
 3. Za każdym razem kiedy tylko pojawi się jakakolwiek wzmianka w sprawie remontów dróg będę do Radnych Miasta i Gminy apelował o remont drogi Torowej. Zapraszam na przejażdżkę szczególnie w dni deszczowe kiedy to co na mapie widoczne jest jako droga. Zdaję sobie sprawę że wiele ulic wymaga remontu itp. ale w dni deszczowe nie ma jak przejechać jesteśmy odcięci od świata… przedstawiamy ten nasz problem Burmistrzowi (wiele razy – bez większego skutku, raz przysypał nam tą drogę niby gruzem niby czymś i wyszło gorzej niż przed pseudo – robotą), Radzie Miasta (wiele razy wcześniejszych kadencji, również bez skutku).Żyjemy ,pracujemy i płacimy podatki,mamy rodziny z dziećmi,mieszkają tam również osoby starsze oraz chore ale jak się do Nas dostać lub wydostać jak drogi brak ? Jeżeli władza nadal będzie nas lekceważyć i zbywać to obiecuje że przyjdziemy całymi rodzinami na sesję rady miasta i dopóki nie zostaną przedstawione nam konkretne rozwiązania problemu nie wyjdziemy z obrad rady lub jak Pan Przemysław M. na sesji ogłosił że nie będzie uiszczał opłat za mieszkanie , my nie zapłacimy żadnych podatków itp.
  …nie pozwolimy na takie traktowanie…

  +9
  • Nie wam to nie da, Ten Wojt to nieudacznik jest i basta,wiec chcielista go to mata

   +2
 4. Potrzeby drogowe w gminie są ogromne. Choćby wspomniane ulice Torowa gdzie ludziom ciężko jest normalnie funkcjonować. Ulica Sygnalowa czy w końcu polaczenie ulic Przennej z Cegielnianą, gdzie niewłaściwa polityka poprzedniej Rady doprowadziła do zatrzymania rozwoju osiedla Poreby Debskie. Czekamy na mądre decyzje radnych .

  +5
 5. W Majdanie wójt, asfalt wylewa po polach bo ma nadmiar dotacji a w Dębie drogi jak szwajcarski ser. Wstyd !

  +11
 6. Na ul.Cegielnianej i pszennej juz od paru lat powinien byc asfalt. Tam sie ludzie zaczynają budować. Torowa to masakra..byłam tam ostatnio na spacerze.

  +2
 7. Na ulicach gdzie ludzie zaczynają się budować asfalt powinien pojawić się w tedy gdy będą pociagnięte wszystkie media i większa część domów będzie wybudowana. A dlaczego???? już piszę zobaczcie jak wygląda asfalt na ul. Borowej w miejscu gdzie wykwitło nowe osiedle. Asfalt jest zniszczony, pozałamywany od ciężarówek betoniarek dowożących towar na budowy. A co do ul. Torowej to sytuacja jest taka ze to nie jest droga należąca do gminy tylko do PKP. Ale współczuję mieszkańcom, w deszczową pogodę błoto, a w suchą porę kurz. Najważniejsze że zastępca Burmistrza pan Mirowski wylał sobie pod domem asfalt. Po co innym na porębach, którzy czekają w kolejce. To jest obraz warcholstwa i bycia przy korycie.

  +7
 8. kawałek Majdanskiej do remontu juz od lat i ciągle nic Dziurawa jak ser a dużo osób jeździ rowerami samopchodami , spaceruje, biega

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here