Sondaż IBRiS dla „Rz”: POLACY PRZECIWKO POSTULATOM ŚRODOWISK LGBT

27

Polacy nie popierają postulatów środowisk LGBT – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, przedstawionym we wtorkowym wydaniu gazety. Przypomnijmy, że Rada Miejska w Nowej Dębie przyjęła deklarację przeciwko ideologii LGBT. 

Z sondażu wynika, że Polacy nie chcą ani wprowadzenia związków partnerskich (46 proc.), ani małżeństw dla par jednopłciowych (56 proc.). Zdecydowanie odrzucają też (76 proc.) możliwość przyznania parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.

Widać wyraźnie, że na temacie większych praw dla osób LGBT nie da się zbudować strategii politycznej – komentuje politolog z UW prof. Rafał Chwedoruk.Tabu jest adopcja dzieci przez homoseksualne pary. To temat niedotykalny dla każdego polityka, który chce wejść do Sejmu – dodaje

Zagorzałymi przeciwnikami zrównania praw dla osób LGBT są wyborcy… PSL. 100 proc. badanych sympatyków tej partii opowiada się przeciwko małżeństwom homoseksualistów, a 82 proc. przeciwko związkom partnerskim. 82 proc. sprzeciwia się też adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

A jak wyglądały odpowiedzi zwolenników innych partii? Przeciwko związkom partnerskim opowiedziało się 77 proc. zwolenników PiS i 76 proc. wyborców Kukiz’15. Wśród wyborców Platformy i Nowoczesnej było to tylko 13 proc., a wśród Lewicy 11 proc.

Małżeństw jednopłciowych nie chce 91 proc. wyborców PiS, 26 proc. Platformy, 29 proc. Lewicy i 90 proc. zwolenników Kukiza. Na adopcję nie chce zezwolić 95 proc. zwolenników PiS, 58 proc. Platformy, 48 proc. Lewicy i 100 proc. sympatyków Kukiz’15.

Źródło:
Rzeczpospolita, Fakt, Wpolityce

27 KOMENTARZE

 1. Polacy są przeciwko ideologii LGBT. To żadna nowość. Podobnie mieszkańcy Nowej Dęby. Deklaracja przyjęta przez Radę Miejską jest emanacją woli większości mieszkańców Nowej Dęby i większości Polaków. Krzykliwa mniejszość tego nie zmieni, bez względu na to ile komentarzy i postów pod różnymi nickami tutaj zostawi. Nikt tutaj nie ma nic przeciwko gejom i lesbijom. Mamy dość ideologii LGBT za która kryje się chociażby postulat adopcji dzieci przez pary homoseksualne czy wchodzenie ze swoją propagandą do szkół i przedszkoli.

  28+
  • Waldek z tej strony się kłania. Wójt to jest za czy przeciw postulatom LGBT. Pytam dla kolegi (dla Sławka) bo zdezerterował z sesji i nie znam jego stanowiska.

   8+
 2. Najlepszy z tej całej historii jest pan Staszek Rawski. Radny od burmistrza Ordona. Obaj z Tarnowskiej Woli. Pan Staszek zapytany przez mieszkańca co oznacza skrót LGBT odparł ze szczerością, że nie wie. Następnie przez pomyłkę zagłosował przeciwko deklaracji. Środowiska lewicowe i gazety wyborczej zrobiły z niemoty Staszka bohatera! Pisali o nim artykuły jako o jedynym sprawiedliwym i wzywali do wysyłania mu mailów z podziękowaniami. Jak to czytałem to po prostu ryłem ze śmiechu. Staszek Rawski bohaterem LGBT ! Chłopa osobiście mi szkoda bo grzeczny i uprzejmy. Ale historia w jaką go uwikłano wbrew jego woli jest iście komediowa. Ciekawe czy dziennikarka która tak płakała nad losem Nowej Dęby wie już że robiąc ze Staszka gieroja i obrońce LGBT zaliczyła jedną wielką wtopę.

  13+
  • Mieszkaniec pytanie skierował do pierwszego z brzegu radnego,celowo?Nasuwa się pytanie,ilu z Was komentujących,ilu z tych bohaterskich kukiełek będących na sesji a zwanych radnymi rozszyfrowałoby skrót, który dla wielu może brzmieć tajemniczo, a określa osoby nieheteronormatywne.

   2+
 3. Wyborcza, TVN-y, Onet-y itd. robią wszystko, żeby wprowadzić nam komunizm obyczajowy. Nie mam nic do ludzi, zwłaszcza ludzi skrzywdzonych czy po prostu cierpiących na różne zaburzenia. Ale nie dam sobie wpoić marksizmu kulturowego, którego elementem jest ideologia LGBT jako obowiązującej wizji świata.

  19+
 4. Rewolucja LGBT zaczęła się w Stonewall. „Foch rozwydrzonych ciot” dał początek marszom równości, które trwają do dziś.
  Nie mam bezpośrednio nic do gejów i lesbijek, tylko do karty i przywilejów wynikających z przynależności do LGBT.Mówię kategorycznie NIE dla promocji środowisk LGBT,przeciwny jestem nauczaniu dzieci chorej ideologii i tłumaczeniu im spraw, które należą do każdego rodzica, a nie do tęczowych osobników z wypaczoną psychiką.

  24+
 5. Zajmujemy się tematem wrzuconym przez PiS ,aby zamieszać społeczeństwu w głowach,byli już uchodźcy,wyciszyli pedofilię w pewnych grupach,teraz LGBT.
  Chodzi oto by zdobyć wyborców.
  A czemu nie zajmą się:
  – przemocą w rodzinie i zabijaniem małych niewinnych dzieci
  – ciężkim losem emerytów, co nie mogą związać końca z końcem,czy wydać pieniądze na lekarstwa czy kupić sobie kaszanki
  – alkoholizmem i narkomanią
  – brakiem mieszkań
  – płacami ledwie powyżej najniższej krajowej
  – agonią w służbie zdrowia
  – szerzącym się faszyzmem wśród młodych,psełdo patrioci z pod znaku ONR i Młodzieży Wszechpolskiej
  – drożyzną
  Tu są tematy do szybkiego rozwiązania ,a nie wrzucać tematy zastępcze wygodne dla PiS.
  Tyle lat żyliśmy i nikomu nie przeszkadzało kto jest osoba heteroseksualną a kto o innej orientacji a teraz nowy temat by zamieszać ludziom w głowach.Prawie 80 procent społeczeństwa nie wie dokładnie co to jest LGBT.

  19+
  • Nie podszywaj się pod Observer.
   A swoją drogą prostaku nawet nie wiesz jak się pisze,piszesz LPGT
   To ty:
   L-eń
   P-atologia
   G-amoń
   T-uman

   2+
 6. Wynika że większa bo aż 54% Polaków chce związków partnerskich dla LGBT druga sprawa jest taka że osoba prowadząca stronę info nowa dęba to Faszysta Homofob i PiS-owiec więc nie ma się co dziwić co będzie na tej stronie pisane w stosunku do ludzi a nie żadnej ideologii LGBT, czy osoby LGBT panie ostapko są ideologią? myślę że nie, ale cięzko zrozumieć że to są ludzie, odkąd Nowa Dęba malutka wieś na Podkarpaciu istnieje nigdy od wieków żadnemu mieszkańcowi nie przeszkadzały środowiska LGBT nagle teraz przeszkadzają? opinia publiczna Pokazuje że osoby LGBT są tolerowane w środowisku szanowane na całym świecie, są popierane przez wiele muzyków, aktorów, polityków, a w Wielkiej Brytanii patronat nad Paradą Równości obieła sama Królowa Elżbieta II i w paradzie szli najważniejsi politycy w Londynie, maszerowało wojsko oraz marynarka wojenna, zaś na wszystkich kościołach w Wielkiej Brytanii zawisły tęczowe flagi, można? można! i jakoś naród potrafi szanować mniejszość ale w Polsce za rządów PiS powstała pułapka dla osób LGBT w postaci siania nienawiści. największym zagrożeniem dla Polaków są pedofile w sutannach czyli czarna zaraz i IDEOLOGIA TZW.Ruch Narodowy i Młodzież wszechpolska która nie ma nic wspólnego z Patriotyzmem i odrodzeniem Polski, wmawianie ludziom że LGBT to zło to inaczej odwracanie problemu pedofilii w Kościele tylko to zrozumią inteligentni obywatele a nie prostota w wydaniu nowodębskiej społeczności.

  12+
 7. A ja głosowałem na ludzi i ich program. Nie było tam nic o umoralnianiu mniejszości.
  Ja nie dałem im prawa do politykowania ale do budowania nowego miasta. Tymczasem na razie nie zbudowali nic. Nawet przetarg na Al. Metalowa upadł z braku zainteresowania.
  Pozdrawiam
  I zdrowia życzę
  P. S. Kiedy pojawią się na budynkach radnych naklejki „Strefa wolna od LGBT”?
  Może na tablicach przy wjeździe zamiast „Strefa Inwestora” napiszecie „Strefa Homofoba”.
  Żal

  10+
 8. oj ty ostapko łostapko pisior redaktorku nie nadajesz sie na redaktora nie masz na to papierów i pojęcie kto cie wybrał na to stanowisko piepszysz głupoty i sie tym zajmujesz i to co ci powiedza radni pisiory twoje kolegi to piszesz

  5+
 9. A gdzie wielki rewolucjonista Sylwester? Nie może się zdecydowac czy jest bardziej tęczowy czy czerwony? Jakiś światełek do nieba nie organizuje już? Nie ma marszów, manifestacji? Zbiórek dla potrzebujących?

  3+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here