Światełko dla Pawła Adamowicza i flaga opuszczona do połowy

53

W piątek o godzinie 18:00, pod Urzędem Miasta i Gminy Nowa Dęba odbędzie się akcja pn. „Światełko dla Pawła Adamowicza”. Wydarzenie utworzono i rozpropagowano przez portal społecznościowy Facebook. 

Wiec oddający pamięć zamordowanemu prezydentowi Gdańska oraz Przeciwko Przemocy. Ostatnie wypowiedziane przez Pawła Adamowicza zdanie: „to czas dzielenia się dobrem”. Dzielmy się dobrem. Niech to będzie testament prezydenta Gdańska. – piszą organizatorzy.

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba podjął decyzję o opuszczeniu flagi narodowej i przyozdobieniu jej kirem. Jak głosi komunikat Urzędu Miasta:

Łącząc się w smutku i bólu z rodziną i najbliższymi zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon zdecydował o opuszczeniu do połowy masztu flagi przed budynkiem urzędu miasta i gminy.

53 KOMENTARZE

 1. Ja czegos nie rozumiem, przez ostatnie lata TVP trabilo jaki to klamca i oszust,teraz z zachwytu pieje jaki to byl prawy czlowiek wiec pytam jaka jest PRAWDA?

  0
  • Prawda jest taka, że wokół tego gościa jest wiele tajemniczych spraw (konta, mieszkania,sprzeczne dane w oświadczeniach majątkowych). Fakt jest też taki, że wielu lokatorów kamienic w Gdańsku wylądowało na bruku z jego „pomocą”. Nawet PiS się go boi i kler , bo chce zrobić z niego świętego.. Ogólnie dziwna sprawa… Ale nawet na portalach ogólnopolskich cenzura tak szybko działa, że nie można podyskutować na ten temat. To co napisałem, nie znaczy, że nim jakoś gardzę, każdego ludzkiego życia szkoda, ale nie gloryfikujmy go od razu, bo o poglądach Adamowicza też można poczytać..

   0
 2. Może od razu go na ołtarze wystawmy!Nie rozumiem tego szumu wokół śmierci jego, przecież nie był nikim wielkim, zwykły liberalny prezydent jakiegoś tam miasta, a tu dni żałoby w miastach z nim nie związanych, opuszczanie flagi itp. Tylu ludzi jest mordowanych w Polsce dziennie i nikt nie podnosi larum z tego powodu.

  0
  • Wiec ja rzadam od Burmistrza aby od Piatku kazdemu zmarlemu w Gminie opuszczac Flage i walic swiatlem do Nieba

   0
 3. Zwykły obywatel, liberał, a ze był prezydentem miasta z drugiej strony Polski to juz musimy sie tak umartwiać. Wielu ludzi jest dziennie mordowanych w Polsce i nie zapalamy dla nich światełek i opuszczamy flagę. Może od razu go świętym zróbmy. Przemoc była, jest i będzie bo tacy sa ludzie. Nie był nikim wielkim przecież.

  0
  • Swietym to juz prawie jest wszak go chowaja w Bazylice, a co do Zaloby to mi wisi, Burmistrz przed zdjeciem moze nawet kleczec 8 godzin

   0
 4. Komentarze pełne nienawiści pod artykułem dot. Wydarzenia przeciwko nienawiści !!!!! Ludzie co wy robicie ??? Jak tak dalej będzie to nasza Ojczyzna rozpadnie się na części i nie będziemy wiedzieć nawet kiedy. Historia zna setki takich przypadków. 2 partie. Potem dwie wizje kraju. Następnie dwóch innych sojuszników. Potem dwa inne kraje.
  Opanujcie się proszę.

  0
 5. No czego można było się spodziewać po ludziach którzy uwielbiają pis i ich politykę. Niestety Podkarpacie dalej jest ciemne i jest kolebką pisu :( – negatywne komentarze pod artykułem.
  Człowiek został zabity ponieważ partie sieją nienawiść do innych ludzi. Dzielą nas na dwa sorty . I później są takie konsekwencje.
  Zamiast cieszyć się w niedziele finałem WOSP to mamy tragedie.

  0
  • A więc PiS taki zły… hmm polecam grupę na fb „jestem gorszego sortu” , jest to grupa KODu, i tam poczytasz sobie język miłości opozycji;D

   0
 6. Ludzie, czy naprawdę jest w Was tyle nienawiści? Opanujcie się. Został brutalnie zabity człowiek, który pełnił funkcję publiczną, poświęcił się, mimo iż posiadał super wykształcenie (prawnik, prorektor), służbie społeczności lokalnej. To, że pełnił funkcję prezydenta przez tyle lat świadczy o czymś. Społeczność nie wybierała by go na następne kadencje gdyby nie zapracował na to sobie. Jeszcze trochę a nie będzie chętnych na sprawowanie funkcji publicznych. Opamiętajcie się!! Czy nie widzicie, że zostaliśmy straszliwie podzieleni? Już da się zauważyć podziały w rodzinach. Nie myślmy tylko w kategoriach interesu politycznego. To już było. Na litość Boską próbujmy się jednoczyć, bo za chwilę zaczniemy się nienawidzieć.

  0
  • Nie pitol o nienawisci i jak zginal,bo inni gina bardziej okrutnie jak dziewczynki w Kaliszu,chodzi o to ze nastapilo totalne uwielbienie w Polsce a podobno byl to AFERZYSTA i na to prawych Polakow zgody nie ma

   0
 7. Nienawiść, a zwykła obłuda to duuuża różnica jest . Ale dla niektórych tak duża, że tego pojąc nie potrafią, albo zwyczajnie nie chcą. wystarczy trochę manipulacji i już śpiewają jak im każą. nie wyłączając naszego burmistrza, poprawnego zawsze politycznie. Ludzie zacznijmy może myśleć samodzielnie i poprawnie wyciągać wnioski na podstawie faktów , tylko na podstawie faktów.Przecież nie jesteśmy aż tak głupi, chyba, że jesteśmy?

  0
 8. Do obywatel
  Właśnie potwierdziłeś jak to u nas Polaków wygląda. Podobno to, podobno tamto. Bo słyszałem to lub tamto. Tak się rodzą plotki, na bazie których buduje się u nas opinie. Jeszcze raz to ujmę: gdyby było tak jak piszesz to by go mieszkańcy Gdańska nie wybierali na tyle kadencji. Najgorsze, że takie plotki celowo lub bezmyślnie rozprzestrzeniają zarówno politycy jak i media, nie biorąc za to żadnej odpowiedzialności. Przez używanie określeń typu „podobno”, „słyszałem że” można każdego zrobić aferzystą, łapówkarzem, czy nawet przestępcą. Gdyby był aferzystą jak piszesz, odpowiednie organa już dawno by Go skazały.

  0
  • Ale pitolisz, napisales ze to byl dobry prawnik wlasnie z tym sie zgadzam bo tyle lat wodzil Prokuratorow za nos reszta to twoja demagogia, ze go wybrali ?, mysle ze glsujacy glosowali z automatu a ze nie byl skazany? to kwestia czasu byla bo zarzuty mial postawione tyle ze Niebiosa wyprzedzily Sady Ziemskie

   0
  • Podobno Zdanowicz w Lodzi choc skazana to podobno nie winna,Gawlowski podobno nie winny choc byl aresztowany, podobno Neuman choc ma zarzuty to podobno jest nie winny,podobno Sawicka choc wziela lapowke to podobno byla nie winna ,podobno prezydent Bialegostoku tez podobno jest nie winny podobno Bury i Kuropyta tez podobno nie winni wiec podobno sa to same niewiniatka i tak dalej i tak dalej , teraz podobno i sp.byly prezydent bedzie podobno nie winny

   0
  • Tak jak tych od Amber Gold , SOK Wołomin, afery hazardowej, informatycznej, taśmowe i wielu wielu innych afer i przekrętów. Sądy polskie szybko skazuje szarych ludzi. za kradzież batona czy handel pitruszka.Rekiny w ttm kraju chodzą wolno i maja się calkiem dobrze obojętnie z której opcji by nie byli. Oby było tak jak było ., krzyczyala nie tak dawno jedna celebrytka.

   0
 9. Pragnę wszystkich poinformować, że wiec „ŚWIATEŁKO DLA PAWŁA ADAMOWICZA” oraz Przeciwko Przemocy nie jest organizowany przez władze miasta. Wiec jest organizowany przez mieszkańców naszego miasta którzy sprzeciwiają się przemocy głównie politycznej, na który zapraszam osoby popierające PiS i jej sojuszników jak również członków opozycji i jej zwolenników.
  Nie jest naszym zamiarem upolitycznianie wiecu. Na wiec może przyjść każdy bez względu na przekonania polityczne czy religijne. Tym wiecem chcemy choć trochę zjednoczyć zwolenników rządzących naszym krajem jak i zwolenników opozycji. „TO CZAS NA DZIELENIE SIĘ DOBREM”
  Z tego co wiem w wiecu nie będzie uczestniczył burmistrz oraz zast. burmistrza Miasta i Gminy z powodów służbowych.

  0
  • Czyzby juz pojechali plakac przy trumnie?, podobno Prezydent Tusk obrazil sie na Prezydenta Dude ze go wyprzedzil w ogloszeniu zaloby i w pozostalych krajach UE nie bedzie zaloby co widac po Fladze i pitolisz ze to nie jest Polityka

   0
 10. # organizator Zapytam tylko czy do tej pory nie było w Polsce przemocy? Czy nie było nienawiści i pogardy może? Jeszcze pomalyjcie kreda na chodniku i będzie git. Zacznijcie może dawać przykład na co dzień . Niech burmistrz i jego żołnierze pokażą jklasęi bez kłamstwem i poniżenia traktują mueszkancow , niech lekarze szanują pacjentow szczególnie na wewnętrznym, a nauczyciele uczniów. Nie dzielcie ludzi na lepszych i gorszych , tych w układzie i tych poza nim. Zacznijcie działać na serio , a nie pod publiczke. Ale tak jest łatwiej, no i odrobina lansu nie zaszkodzi. Nieprawdaż? ??

  0
 11. W PRL też bez wyroków opluwano wielu ludzi.Z gminy Gorzyce zwykli ludzie jadą autobusem i samochodami na jego pogrzeb- warto się dowiedzieć dlaczego! W Czechach w Pradze, na Litwie, w Włoszech Ukrainie będę jego ulice i place, też warto poczytać dlaczego.

  0
  • Rosiaka zabil zwolennik Po, sp, Adamowicza bylego czlonka PO zabil kryminalista napewno glosujacy na Po jak wszyscy siedzacy,wiec trafila kosa na kamien

   0
  • #obywatel za dużo oglądasz TVPiS nadawał byś się na reportera do nich. a ŚP. Pawła Adamowicza zabił kryminalista, zwolennik PiS, MW, ONR który naoglądał się szerzonej przez PiS i TVPiS fali nienawiści. Sam wyznał swój czyn, czyn nienawiści.

   0
 12. # Organizator. Weźcie jeszcze krede ze szkoły i nabazgrajcie coś na chodniku. To podniesie znacznie rangę waszego wydarzenia i na pewno znacznie pomoże odnieść zwycięstwo w tej walce

  0
 13. W PRL PODOBNIE OPLUWANO WIELU LUDZI nie czkając na wyrok – nic się nie zmieniło. Z GMINY GORZYCE zwykli ludzie jadą autobusem i samochodami na jego pogrzeb – warto się dowiedzieć dlaczego! W Pradze w Czechach na Litwie,Włoszech,Ukrainie,Holandii jego imieniem będą place i ulice.

  0
 14. Pięknie dzisiaj na pożegnanie, trumnę nieśli prezydenci miast, powiewały tęczowe flagi i w tym samym rzędzie katoliccy kapłani(wysoko postawieni), brawo ! pięknie! ale hipokryzja ! SANTO SUBITO !! HAHA

  0
 15. „A jak umarł Pan bogaty to mu nieśli wieńce, kwiaty. Order dali mu po śmierci, by mu złocił się na piersi. A jak umarł chłop z fabryki nie płakali, bo był nikim. Odszkodowań nie ma wtedy, trumnę trzeba brać na kredyt. A jak padło dziecko z głodu nie ruszyło to narodu. Dalej po bogaczu kwili, taki to był nastrój chwili.”

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here