W środę specjalna sesja Rady Miejskiej z udziałem Ministra Marcina Warchoła FILM

50

W środę 28 sierpnia 2019 roku o godzinie 16:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbędzie się specjalna sesja Rady Miejskiej z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Obecność ministra na sesji jest następstwem rozmów jakie w Warszawie przeprowadzili przedstawiciele nowodębskiego samorządu: Damian Diektiarenko i Tomasz Wolan.

Marcin Warchoł (ur. 13 lipca 1980 r. w Nisku) – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk prawnych, adwokat. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006 – 2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Jest wiceprezesem Fundacji Ius et Lex. Stypendysta Instytutu Maxa Plancka we Fryburgu Bryzgowijskim w Niemczech. Dwa staże naukowe LLP – Erasmus Programme – Teaching Staff Mobility na Uniwersytecie w Padwie we Włoszech.Autor wielu publikacji naukowych w języku polskim i niemieckim z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego. W 2010 r. Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rozprawę doktorską pt. „Nadużycie prawa w polskim procesie karnym w świetle orzecznictwa i doktryny polskiej i obcej”. Nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 r. otrzymał na Wydziale Prawa i Administracji UW stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie monografii pt. „Ciężar dowodu w procesie karnym – Studium prawnoporównawcze”, Wydawnictwo Sejmowe, Warszawa 2017 . Żonaty, troje dzieci.

Wystąpienie ministra Marcina Warchoła będzie pierwszym punktem po otwarciu obrad. W porządku sesji znajdują się uchwały w sprawie: 1) wyrażenia woli zawarcia porozumienia międzygminnego z Gminą Stalowa Wola w sprawie realizacji zadań własnych Gminy Nowa Dęba w zakresie zagospodarowania odpadów; 2)wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu lokali użytkowych; 3)zmiany budżetu; 4)zmiany trybu prac nad budżetem; 5)zmiany statutu gminy.

SESJA BĘDZIE TRANSMITOWANA NA ŻYWO W PONIŻSZYM OKNIE. POCZĄTEK TRANSMISJI 28 SIERPNIA (ŚRODA) GODZINIE 16:00

 

0

50 KOMENTARZE

  • Myślę, że ma ciekawsze rzeczy do roboty. Ja się tylko zastanawiam, czy wójt przyjdzie na sesję w stroju Chochoła czy też wdzieje garnitur? Boję się, że również tym razem z jakiś „tajemniczych powodów technicznych” lub „urlopu pracownika” będą problemy z transmisją…

   +7
  • Wójt powinien urzędować w stroju chochoła na co dzień. Każdy kto by wszedł do gabinetu od razu by wiedział o co chodzi. Nie musiałby tracić kwadransu na rozeznanie z kim ma do czynienia.

   +5
 1. Młody, ambitny, chce zmian i słusznie. Bo zmiany są potrzebne na każdym szczeblu samorządowym wojewódzkim i krajowym. Idzie nowe lepsze nie ma się czego bać bo stare już znamy i nie wiele można się spodziewać po starych układach które nic już nie wnoszą a tuszują swoje niekompetencję i bronią swoich interesów.Zapominają o dobru społecznym i powołaniu w służbie publicznej licząc na ubogaceniu magistratu swoimi niekompetentnymi znajomymi za wszelką cenę trzymając ich na stołkach działając na niekorzyść gminy.

  +9
  • Pokażcie ministrowi radnego burmistrza Ordona czyli Staszka „LGBT” Rawskiego z Tarnowskiej Woli. Tylko uprzedźcie ministra Warchoła, że ze Staszkiem „LGBT” Rawskim trzeba porozumiewać się na migi bo do oratorów to on nie należy. Po prostu trzeba patrzeć Staszkowi LGBT głęboko w oczy i starać się dostrzec w nich głębie myśli.

   +13
  • Radny Serafin powinien mówić wiecej nie widzę kompromitacji ze strony tego Pana a wręcz przeciwnie !

   +17
  • ale po co ? znowu nakłamie, naobiecuje i pojedzie. Ciekawi mnie tylko czy radni zaopatrzyli się już w pampersy a przydały by się im, ponieważ z podniecenia różne rzeczy mogą uchodzić…

   +6
 2. # Mieszkaniec A czy Ty tweźmiesz odpowiedzialność za działalność swojej żony, dzieci , rodziców, ciotek , wujkow , babcie, dziadka i kogo tam jesżyczę, chociaż to Twoja rodzina ???

  +4
  • zasr..m obowiązkiem wice ministra tłumaczyć się z tego co się dzieje w ministerstwie (nie)sprawiedliwości, narobili szamba to teraz niech je wypije.

   +9
 3. Czy w nowodębskim magistracie działa taka farma trolli jak ta w Inowrocławskim urzędzie pod rządzami Brejzy seniora i Brejzy juniora ( platforma obywatelska)?
  czy u nas burmistrz też uruchomił program 500+ dla hejtera?

  +7
  • W Inowrocławiu dwie członkinie PiS wystawiały lewe faktury :) A mówią w TVP ze były szkalowane przez prezydenta Inowrocławia bo zgłosił ten proceder prokuraturze :) #KadryPIS #PokoraPracaUmiar #BoNamSieNalezalo

   +5
 4. Największą fabryką trolii jest moim zdaniem Gazeta Wybiórcza oraz stacja TVN czyli Tusk Vision Network. Utrzymywane między innymi za reklamy państwowych spółek i firm.

  +9
  • No geniusz… ktoś, po pierwsze kto chciał sprzedać za czapkę śliwek? Ja widziałem że chcą normalnej ceny nie za czapkę śliwek i nie za 12 tyś za ar, weź to sobie przyswoj i możemy iść dalej. Dwa – porównywanie ceny mieszkania na lesnej albo działek w Rzeszowie z tymi z deby to jest nieporozumienie bo nie da się porównać czego co jest nieporównywalne. Trzy jeśli w Dębie ceny są olbrzymie i ludzie z dęby budują się poza nią to chyba coś jest nie tak a na pewno jest to źle dla GMINY, jeśli burmistrz wystawia cenę wywoławcza na poziomie maksymalnych cen na rynku to jest sabotaż bo podbija dalej ceny jeszcze wyżej i jeszcze więcej ludzi pójdzie mieszkać stąd gdzieś gdzie jest 3 razy taniej. Burmistrz wczoraj pokazał się w pełnej krasie najpierw namotal tak że nikt nie wiedział o co chodzi ale się nie udało z pytaniami dodatkowymi wyszło że rzeczoznawca wycenia a burmistrz olal to i wycenia po swojemu i do tego udaje że nie wie ile wycenia rzeczoznawca niekompetencja totalna i naprawdę trzeba robić wszystko żeby to odsunąć od władzy przy następnych wyborach bo zniszczy to miasto.

   +7
 5. Uzasadnienie Pana Wójta dotyczące ceny za ar jest oburzajace. Czy jest tu myślenie związane z dobrem mieszkańców? Rozwoju tego miasta?
  Brawo dla Pana Pawła Grzedy że ma ochotę jeszcze” walczyć” … bo mi opadają ręce jak słyszę wszystkie wypowiedzi i tłumaczenia nieporadnego wlodarza.

  +13
  • Rada aby cos zrobic dla tego Miasta musi zrobic wszystko aby pozbyc sie tego goscia z Tarnowskiej Woli bo inaczej Rada bedzie uchwalac a on bedzie to sabotowal

   +6
 6. Może by tak pan Przewodniczący komisji budżetowej, a jest osobą operatywną której leży na sercu dobro gminy przyglądnął się dokładnie jak pracuje Referat gospodarki przestrzennej i nieruchomości.
  To tam uzgadniano,opiniowano i wstępnie zaakceptowano zaproponowany przez panie projektantki mało realny do realizacji w obecnych warunkach plan zagospodarowania przestrzennego nad Bystrzykiem i przedłożono go na sesję. Może tam trzeba dokonać zmian aby wyeliminować pewne nawyki.

  +5
 7. No śmiech na sali… haha.. „ludzie niech sami zrobią drogi” .. lepszego dowcipu nie słyszałam.
  Wstyd!! centrum miasta a ludzie nie mają drogi dojazdowej do swoich działek.. najlepiej problem zrzucić na ludzi

  +4
 8. Mam pomysł.. to niech tą drogę, która ma powstać od zakładów przez las, niech sfinansują osoby które będą z niej korzystać i już jest kasa dla gminy…. Haha

  +3
 9. co do dróg na terenach po TSM o których tyle mówiono, niech właściciele utworzą swoją komisję czy jak to tam by nazwał i zaproponują przebieg dróg lub podział swoich działek w taki sposób aby przyszli właściciele którzy pewno się pojawią ze swoich działek pooddawali tereny na te drogi i nie po 2 m aby utworzyć jakąś ścieżkę tylko po 4 lub 5 metrów aby to faktycznie była droga.
  I po czymś takim niech ta komisja przedstawi plan radzie i wtedy wywalić ten obecny plan zagospodarowania mając coś w zastępstwie

  +1
 10. W tamtym roku, geodeta z urzędu ustalał już granice działek pod budowę drogi, o szerokości 5 metrów, według zatwierdzonego planu zagospodarowania przestrzennego … wszystko jest w urzędzie… wystarczy zrobić wgląd w dokumenty przez szanowną radę.
  Chyba, że to też jakiś bubel… jak to mówią na sesjach

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here