Jak pozyskać środki unijne – Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich zaprasza online

0

Prawie 14 tysięcy konsultacji udzielili już w tym roku pracownicy sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim, która działa przy urzędzie marszałkowskim. Zdalnie czekają na kolejne wyzwania od tych, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstwa środków unijnych oraz przygotowują webinaria, dla potencjalnych beneficjentów.

– W czasie tak pełnym wyzwań, jeszcze bardziej dynamicznie wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców Podkarpacia, zwłaszcza przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z europejskiego wsparcia. O to, by zadanie to było łatwiejsze dbają właśnie pracownicy sieci punktów informacyjnych – podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Punkty świadczą usługi informacyjne dotyczące wszystkich programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności. Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonuje Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie oraz 5 lokalnych punktów: w Krośnie, Mielcu, Przemyślu, Tarnobrzegu i Sanoku. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich z zaangażowaniem włączyli się w informowanie o tzw.  Tarczy  Antykryzysowej, Funduszowym Pakiecie Antywirusowym oraz innych rozwiązaniach  osłonowych  dla  pracodawców  i  pracowników,  które  pozwolą podkarpackim  firmom  przetrwać  i  ochronić  miejsca  pracy.

W dotychczasowej wieloletniej historii klienci punktów mogli uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych, szkoleniach czy Mobilnych Punktach Informacyjnych. W ofercie sieci PIFE znajdowały się także usługi konsultacji indywidualnych w siedzibie klienta. Teraz w czasach pandemii kontakt z klientami przeniósł się w sferę wirtualną, ale punkty nie zwalniają tempa, zachęcając do kontaktu. W związku z zaistniałą sytuacją związaną z rozwojem epidemii koronawirusa (COVID-19) Biuro Informacji o Funduszach Europejskich dostosowało działalność do potrzeb podkarpackich przedsiębiorców i innych podmiotów, które chcą skorzystać z Funduszy Europejskich. Większość działań niemożliwych do przeprowadzenia w obecnej sytuacji z sukcesem zostało przeniesione do sieci internetowej. Już przeprowadzono szereg webinariów na temat: zakładania własnej działalności gospodarczej, przygotowywania biznesplanu, pozyskiwania środków dla innowacyjnych przedsiębiorstw.

W najbliższym czasie zaplanowano kolejnych 10 spotkań  informacyjnych, w postaci webinariów dla beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Funduszy Europejskich.

– Najbliższe webinaria organizujemy 8, 9 i 10 lipca. Można jeszcze do nich dołączyć, do czego bardzo zapraszam – podkreśla Szymon Skublicki koordynator Biura Informacji o Funduszach Europejskich.

Kolejna seria spotkań online odbędzie się między 20 a 24 lipca. Żeby w niej uczestniczyć wystarczy zgłosić swój akces poprzez profil na Facebooku. Webinaria będą poświęcone możliwości pozyskania  środków na rozpoczęcie własnej działalności dla osób które ukończyły 30 lat.

Od początku roku 2020 zarówno w formie tradycyjnej, jak i online w punktach informacyjnych przeprowadzono :

  • 13 648 konsultacji,
  • 39 spotkań informacyjnych, szkoleń i webinarów dla beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Funduszy Europejskich,
  • 25 spotkań w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dla uczniów,
  • 5 stoisk informacyjno-promocyjnych podczas imprez plenerowych, konferencji oraz targów,
  • 17 Mobilnych Punktów Informacyjnych a także prelekcje podczas konferencji.

PIFE prowadzi swoją stronę internetową, profil na Facebook i Twitter za pośrednictwem, których organizowane są konkursy, szkolenia oraz przekazywane informacje o ciekawych inicjatywach dotyczących Funduszy Europejskich. Zapraszamy do skorzystanie z :

www.fundusze.podkarpackie.pl

www.facebook.pl/gpirzeszow

www.twitter.com/FunduszeP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here