Lufthansa wraca do Rzeszowa

16

Po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią i cięciami w siatce połączeń niemiecki narodowy przewoźnik wraca do Jasionki. Od 26 lipca samoloty Lufthansy sześć razy w tygodniu będą operować na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem. W konferencji prasowej, poświęconej nowym połączeniom udział wziął wicemarszałek Piotr Pilch.

Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami. Loty z Rzeszowa do Frankfurtu Embraerem E-190 odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie: 11:30, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 7:15. Loty z Frankfurtu do Rzeszowa Embraerem E-190 będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 9:15, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, środy i niedziele o godzinie 17:55.

Wicemarszałek Piotr Pilch zwrócił uwagę, że to dobra informacja nie tylko dla przedstawicieli biznesu, ale również dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia:

Nadleśnictwo Nowa Dęba

W imieniu swoim, pana marszałka Władysława Ortyla i całego zarządu, na pana ręce – panie prezesie składam wielkie gratulacje i wyrazy zadowolenia w związku z powrotem kolejnych połączeń. To jest dobra informacja dla biznesu, dla tych co robią interesy w Europie i w Polsce, ale też i dla wszystkich naszym mieszkańców. To ważne, żeby tu – w naszym porcie lotniczym rozpoczynali oni swoją podróż, żeby stąd były dobre połączenia z jak największą liczbą miast europejskich i nie tylko. I to się dzieje, po tym trudnym okresie pandemii powraca życie do gospodarki, do społeczeństwa, do kultury, ale również i w przewozach lotniczych – powiedział wicemarszałek.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka nie krył swojego zadowolenia z faktu powrotu lotów Lufthansy z Rzeszowa:

Decyzja Lufthansy o powrocie do Rzeszowa to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy od lat korzystali z usług niemieckiego przewoźnika. Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy regularnie odwiedzający nasz region. Frankfurt to główne centrum przesiadkowe oferujące nie tylko kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie – powiedział.

Małgorzata Kucharska, prezes zarządu Podkarpackiego Klubu Biznesu, podczas konferencji również wyraziła swoją radość z połączeń z Frankfurtem nad Menem.

Bardzo się cieszę, że Lufthansa wraca do Rzeszowa z połączeniem do Frankfurtu. Dla podkarpackich przedsiębiorców jest to doskonała wiadomość. To połączenie jest bardzo ważne ze względu na atrakcyjną destynację, na częstotliwość lotów oraz dogodne godziny i pozwoli również odbudować kontakty biznesowe – powiedziała prezes.

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

16 KOMENTARZE

  • Precz z Polski cieniasy, którzy nie są w stanie stanąć z resztą ludzi zachodu do codziennej wzajemnej konkurencji, żeby robić swój osobisty sukces. Jak się boisz świata, to s… na Ural. Polskie społeczeństwo poradzi sobie bez ciebie.

   +7
 1. Nie wiem po co te połączenie… I w dodatku niemieckie… Wolę wysłać Ojcu Rydzykowi niż utrzymywać potomków nazistów….

  +1
  • @Anonim 8 lipca 2021 at 18:23
   „…te połączenie…” jest po to, by „potomkowie nazistów”, mogli na Podkarpaciu zarobić na chleb.

   +2
  • Filozow Grecki przed Wiekami powiedzial ze, dwie rzczy nigdy nie przemijaja ,Wiecznosc i glupota Ludzka a garaze blaszane szybko rdzewieja

   0
 2. Dopóki LOT nie lata do Detroit, co jest zupełnie niezrozumiałe, zważywszy że lata do Montrealu gdzie nie ma Polaków, to loty Lufthansy z Frankfurtu do Rzeszówa są wspaniałą wiadomością.
  Teraz można latać z jedną tylko przesiadką, a co ważne, przesiadką w Europie: Detroit-Frankfurt-Rzeszów.
  Gdyby człowiek chciał lecieć Lotem, musiał by lecieć: Detroit-Nowy Jork-Warszawa-Rzeszów — po prostu horror.

  Ale najlepsze jest to, że Lofthansa będzie latała ze swojego głównego hubu, czyli z Frankfurtu. Prawie wszystkie transatlantyckie loty Lufthansy są do Frankfurtu więc ma to duży sens.
  Przez ostatnich kilka lat Lufthansa latała do Rzeszowa ale z Monachium. To było dosyć poronione bo dochodziła przesiadka we Frankfurcie.

  W końcu…
  Ale wciąż nie rozumię czemu LOT nie lata do Detroit. Gdyby latał z Rzeszowa to byłby szczyt marzeń. Latał bym bez przesiadek.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here