Władze Majdanu Królewskiego pozbawiły Lecha Wałęsy honorowego obywatelstwa

53

Rada Gminy sąsiedniej gminy Majdan Królewski podjęła uchwałę o pozbawieniu byłego prezydenta Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela tej miejscowości. 

Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych przy dwóch głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się. Radę, w ostatnich wyborach w 2018 r. zdominowali przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Majdan Królewski – którzy objęli 12 mandatów. Dwóch radnych wybrano z KWW Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom, a jednego przedstawiciela ma PSL.

– Powodem podjęcia tej decyzji było nazwanie Kornela Morawieckiego zdrajcą – tłumaczył Waldemar Kamiński, przewodniczący Rady, cytowany przez portal kolbuszowa.naszemiasto.pl.

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Lech Wałęsa został Honorowym Obywatelem Gminy Majdan Królewski 17 października 1995 r. i był jednym z pięciu osób z takim tytułem. W ubiegłym tygodniu, decyzją radnych powiatu bieszczadzkiego, Wałęsa stracił również tytuł patrona jednej ze szkół w Ustrzykach Dolnych.

0

53 KOMENTARZE

  • Tyle lat musialem sie wstydzic ze pochodze z Majdanu Krolewskiego i pomyslec ze przez smierdzacego Bolka donosiciela

   +6
  • Mogą zasiadać nawet krasnoludy. Po owocach pracy ich poznacie. Wystarczy porównać stan dróg, chodników lub zadłużenie do ND i wszystko jasne. Psy szczekają – karawana jedzie dalej.

   +10
 1. no to teraz weterynarz zabierze głos…. hauuuu Bolek dobry dobryy Bolek Bohater narodowy . majdan głupi zły ciemnogród….
  P.s a tak na poważnie Brawo Majdan słuszna decyzja

  +9
 2. Populizm, populizm, i jeszcze raz populizm!? Brat z bratem nie rozmawia, matka z córką itd! Aż chce się zaśpiewać za Kazikiem i Kult „…mój DOM murem podzielony…” – I będzie płacz i zgrzytanie zębów….QUO VADIS POLSKO!!! Zapomnieli Polacy a zwłaszcza młode pokolenie co wyprawiała Komuna i z czym ludzie walczyli…a teraz to wraca jak bumerang – klaskajcie dalej!!!

  +10
  • lajdak pozostanie zawsze !!!! lajdakiem , niezależnie czy jest komuna , demokracja , niewolnictwo czy co tam jeszcze.

   +7
  • Taj w 100% sie zgsdzam z tobą nie wolno aby ci sprzedawczyki doszli spoweotem do wladzy to co ta Platforma zdrajcy wyrabiali to przechodzi ludzkie pojecie.nigdy więcej

   +4
  • Nie sądź – bo sam będziesz sądzony!!! nie wam jest dane prawo osądu drugiego człowieka – a ferowanie epitetów i „wyroków” pod adresem poszczególnych osób na podstawie szkalowania PROPAGANDY jest po prostu SŁABE I NISKIE – świadczy o poziomie kultury osobistej!!! Nie wspomnę o tym sączącym się jadzie jaki się z was wylewa a który przejęliście od PROPAGANDY której ślepo słuchacie!!! LUDZIE myślcie – to naprawdę nie boli!!!

   +3
 3. Ludzie skąd w was tyle jadu, zawiści? Brat brata za złe słowo na PIS sprzedawczykiem nazywa… ponure czasy nastały. Jakimi jesteśmy ludźmi jeśli propagandę ponad życie stawiamy. Im wszystkim tylko o to chodzi.

  +4
 4. JEDNI PAJACE NADAWALI. DRUDZY ODBIERAJĄ. A WAŁĘSIE TO LOTTO.JAK WAŁĘSA NADSTAWIAŁ SWÓJ TYŁEK TO TAKIM „ANONIMIE” MOŻE NAWET PLEMNIKI NIE MYŚLAŁY.

  +4
  • O tak,elektryk L.Wałęsa vel TW.Bolek nadstawiał tyłek.Pod krzesełko w motorówce którą podwożony był pod mur stoczni przez towarzyszy z SB.

   +3
 5. Najwięcej do powiedzenia mają ci co komunę z komunią pomylili. Wałęsa popełnił kupę błędów ale to właśnie on pociągnął ludzi do walki o wolność. Ilu z was cwaniaczków żyło w komunie? Co wy wiecie o biedzie i realiach tamtych czasów. Pieprzony komuch Urban miałby kompleksy przy obecnej propagandzie w TVP. Kto z was pamięta pierwsze wolne wybory w Nowej Dębie. Szczekacie na forum wpieprzając pizzę z drinem w ręku i oceniacie ludzi dla których plasterek mortadeli był szczytem marzeń. Bożka robicie z gościa który jako jedyny z opozycji nie był internowany. Ludzie myślcie samodzielnie!

  +10
  • Arlamow byl jeden i tam krolowal Bolek razem z Kiszczakiem na polowaniach, Jarek nie pasowal do towarzystwa wiec siedzial w domu

   +2
  • do tej pory na wysokich stołkach w naszym samorządzie zasiadają ludzie którzy nie chcieli zmian ulicy na Jana Pawła II bo nie przeszkadzał im tow. Świerczewski którzy to panowie to popytajcie na mieście i to jest przykre! brawo Majdan

   +2
  • wyobraźcie sobie sytuację że pracujecie w zakładach z takim Bolkiem i przez jego donosy tracicie prace wy wasza zona . i jeszcze do paki idziecie i Pałowanie – cała prawda o bolku ale jest paru co broni takich skur….

   +4
 6. gdy w Stambule byłem na bazarze i gdy w czasie targowania się przyszło do odpowiedzi na pytanie skąd jestem, jakoś nikt nie kojarzył kaczynskiego. Ale na słowo – Walesa momentalnie wszyscy wiedzieli o kogo chodzi…. I to jest prosta odpowiedź, kto ile znaczy w świecie……

  +8
 7. Czy Wałęsa to ten co pokazał środkowy palec chorym na raka, a dwa miliardy zamiast na ich leczenie dał na propagandę w telewizji ?

  +8
  • Nie, Wałęsa to ten który pomógł sprzeniewierzyć majątek narodowy który był wart biliony. Jak już pijesz do pieniędzy.

   +4
 8. WAŁĘSA za swoją działalność otrzymał pokojową nagrodę NOBLA co tym wszystkim zajadłym szczekaczom nigdy się nie zdarzy.Nawet JARKOWI , NIE MA SZANS.

  +6
 9. Jak widać mieszkańcy w Majdanie maja wpływ na rade gminy i potrafią się zorganizować. Nowa Dęba tylko się bredzluje na forum i burmistrz ich dyma jak chce.

  +1
 10. Miller na taśmach do Kulczyka, 2013 r.
  „Jedna rzecz nie jest prawdziwa. Lechu, niestety, nie skakał przez żaden płot. On mówi, że przeszedł boczną bramą, a mi nieżyjący już komandor Marynarki Wojennej mówił, że tak naprawdę to go przywieźli”

  Miller na Twitterze, 2020 r.
  „Przepraszam Prezydenta Lecha Wałęsę, że w rozmowie z Janem Kulczykiem powtórzyłem fałszywe pogłoski o dowiezieniu go do stoczni w celu kierowania strajkiem. Także według polityki historycznej PiS to niemożliwe. Przywódcą strajku był bowiem kto inny…”

  +1
  • Sluchaj wszo, wersja bolka ze skakal przez plot to dla ciebie, wrzeczywistosci koledzy z SB wiezli go motorowka mendo jedna

   +2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here