Misterium pt. „Śmierć Jezusa oczami Marii Magdaleny”

2

W związku z czasem Wielkiego Postu i zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zapraszamy na misterium w wykonaniu teatru „Pora na Seniora” oraz zaprzyjaźnionych młodych aktorów amatorów. 23 marca 2018 r. o godz. 17:30 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie zobaczymy „Śmierć Jezusa oczami Marii Magdaleny”. Przedstawienie zostało zrealizowane w konwencji wspomnień św. Magdaleny z perspektywy Zmartwychwstania Chrystusa. W kolejnych scenach przeżywać będziemy ostatnie chwile życia Jezusa począwszy od Ostatniej Wieczerzy, poprzez Drogę Krzyżową i wszystkie najważniejsze momenty z misterium Męki Pańskiej aż do Zmartwychwstania. Niezwykły klimat wprowadzą także pieśni śpiewane przez chór CANTANTES IN SILVA, działający od niedawna w SOK.

0

2 KOMENTARZE

  1. Rolę Piłata, z naturalną swobodą mógłby odegrać, jeden z wybitnych geriatrów naszego szpitala.
    Lata praktyki ukształtowały w nim cechy bardzo pomocne w interpretacji tej postaci. Pozbawiony odwagi, niezdecydowyny, dla prywaty i spokoju wysyła ludzi na mękę i pewną śmierć.
    Nie trudno też wśród nich znaleźć kandydata na Judasza. Sprzeniewierzyć się wartościom, dłonią po brzęczącą sakiewkę sięgnąć.

    0
  2. Ja Jan, w roli arcykapłana Józefa Kajfasza, widzę Eugeniusza, naszego kapłana. Doskonale zobrazowałby jak duchowieństwo z politykami się brata. Kościół Nasz, Eugeniuszu, zawsze w opozycji do władzy być powinien. Twardy dla dyktatury, łagodny dla demokracji; dialog tak, mieszanie interesów, nie. Tej czerwonej niewidzialnej linii duchownemu przekraczać się nie godzi, że polityka to kusi, niech wyborcy go rozliczą.

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here