Rozpoczęto ćwiczenia Anakonda 2016

6 czerwca, na poligonie w Nowej Dębie rozpoczęło się ćwiczenie pod kryptonimem Ankonda-16. W ćwiczeniu na nowodębskim poligonie biorą udział, obok żołnierzy polskich, żołnierze z USA, Węgier, Ukrainy i Litwy.

Ceremonia otwarcia ćwiczenia rozpoczęła się o godzinie 15.00, równolegle ze wszystkimi miejscami w kraju, gdzie ćwiczą wojska biorące udział w Anakondzie-16.  Meldunki o gotowości do ćwiczenia oraz przyjęciu w podporządkowanie odebrał od poszczególnych dowódców pododdziałów, generał Adam Joks, dowódca wielonarodowej brygady z Lublina. Po złożeniu meldunków i omówieniu warunków bezpieczeństwa, odbyła się defilada ćwiczących wojsk oraz wspólne zdjęcie na tle sprzętu używanego przez ćwiczących.

Na poligonie w Nowej Dębie, w ramach ćwiczenia Anakonda-16, ćwiczyć będzie około 1400 żołnierzy oraz 400 jednostek sprzętu. Kierownikiem wysuniętego stanowiska kierowania ćwiczeniem jest pułkownik Piotr Fajkowski, natomiast szefem zespołu koordynującego i HICON podpułkownik Zbigniew Krzyszczuk.

W ramach ćwiczenia Anakonda-16, na poligonie w Nowej Dębie prowadzone będą m.in. strzelania dzienne i nocne z czołgów PT-91, strzelania sytuacyjne dzienno-nocne amerykańskiego batalionu rozpoznawczego i polskiej kompanii rozpoznawczej czy operacje cordon&serach, w której weźmie udział organizacja proobronna „ObronaNarodowa.pl”.

kpt. Zbigniew Gierczak, sierż. Paweł Gołębiowski

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TakaTamMieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

I co będą się tak tłukły po nocach, a my nic??? Do cholery chyba są jakieś ograniczenia czy raczej nie???

TakaTam
Gość
TakaTam

i znów zaczniemy chorować… niech nas dalej trują … a dzieciaki niech chorują ;(

Scroll Up