10-lecie otwarcia krytej pływalni w Nowej Dębie

41

12 lutego 2020 r. (środa) kryta pływalnia SOSiR w Nowej Dębie świętuję 10-tą rocznicę otwarcia. Z tej okazji Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował na ten dzień specjalną ofertę dla wszystkich klientów.

– darmowe wejścia na basen – przez cały dzień wszyscy klienci wchodzą na basen za darmo i bez ograniczenia czasowego

– nawodny tor przeszkód – w godzinach 800 – 2100 na basenie sportowym rozłożony będzie nawodny tor przeszkód dostępny dla wszystkich chętnych do skorzystania

– sauna – w dniu 10-tej rocznicy otwarcia krytej pływalni sauna będzie dostępna dla klientów w godzinach 800 – 2145

– aqua aerobik – w tym dniu odbędą się specjalne zajęcia aqua aerobiku. Prowadzić je będą instruktorki Katarzyna i Marta w godz. 1900-2000 w basenie rekreacyjnym. Udział w tych zajęciach będzie bezpłatny. Każdy, kto chce może uczestniczyć w tych zajęciach (nie ma limitu osób). Na zajęcia został przygotowany specjalny program ćwiczeń przy akompaniamencie odpowiedniej muzyki i kolorowych świateł

– przed budynkiem krytej pływalni zainstalowana została specjalna wystawa obrazująca etapy budowy krytej pływalni, dzień otwarcia oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Andrzeja Gerwatowskiego

– na telebimie w holu wyświetlana będzie tego dnia specjalna prezentacja dotycząca budowy i funkcjonowania krytej pływalni

– wśród klientów, którzy skorzystają z oferty krytej pływalni w tym dniu zostaną losowo rozdane darmowe karnety wejściowe na krytą pływalnię

– w sobotę 15 lutego na krytej pływalni odbędą się pokazowe zawody pływackie sekcji PIRANIE SOSiR Nowa Dęba. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia krytej pływalni w tym wyjątkowym dniu.

41 KOMENTARZE

 1. A W Kolbuszowej jest mega pływalnia, olbrzymia, nawet Rzeszów takiej nie ma, w Kolbuszowej jest ścianka wspinaczkowa 4 nowoczesne siłownie w tym jedna olbrzymia, szereg klubów fitness, no ale kręgielni nie ma. za to kino Helios ma budować w Kolbuszowej Kino z 3 salami kinowymi więc coś się dzieje.

 2. Brawo panie dyrektorze , basen za darmoszkę i to bez limitów ! I tańce w wodzie za darmoszkę i to bez limitów !I sauna od rana do wieczora za darmoszkę i tor wodny, wszystko za darmoszkę !

  • Trzeba było czekać 10 lat , żeby mieszkańcom uchylić rąbka ich własnych pieniędzy !
   Ferie się skończyły , zero upustu zero rabatu dla dzieci !
   Wakacje ubiegło roczne podobna sytuacja !
   Nawet w wolnym czasie od szkoły i zajęć szkolnych grosza upustu nie było dla dzieci i młodzieży .
   Ale teraz proszę , łaska pańska nie zna granic !
   Ale przecież 10 lecie jest tylko raz w życiu, więc na co kruszyć kopie !
   Tyle że przez 10 lat takiej oferty i takiej promocji nie było ! Ciekawe za ile następnych lat będzie taka PROMOCJA !
   Basen jest utrzymywany ze środków mieszkańców, czy my mieszkańcy możemy mieć jakiś wpływ na zarządzanie tej placówki poprzez swoich wybrańców tj. Radnych ? Czy Radni mają coś do powiedzenia w sprawach zarządzania tejże placówki ?

  • @ada czy tak bez limitów można? Czy jest to zgodne z regulaminem czy też prawem, że tak bez limitów można? Czy można nakładać limity z opłatami a bez opłaty limity już nie obowiązują? Czy osoba zarządzająca może utalać sobie prawo jak mu się podoba? A jeśli tak to z jakiego klucza? W dni parzyste można limitować a dni nie parzyste nie? Widocznie nasza władza wszystko może!

  • Ratowniku jeden. Plujesz jadem a w du… Byłeś i g…. Widziałeś. Zacznij ratować swoje nogi bo mózgu już nie odratujesz.

 3. Chyba lepiej unikać tego miejsca w tych dniach. Przecież to będzie koszmar nie Relax.. Jak się to wszytko przyjdzie myć.. Ufff.

 4. A był konkurs na dyrektora? Szanowni Państwo w tej placówce to powinna już dawno być zmiana dyrektora. Ten pan zamknął już basen, siłownie, korty kuleją. Pytam się co ten „dyrektor” jeszcze zamknie?

 5. Największą atrakcją w Nowej Dębie był basen letni a ten „dyrektor” go zamknoł. Przez 10 lat na stołku siedząc można było starać się o dofinansowanie z UE, ale gdzie tam za dużo roboty. Przykre!!!!!

  • W lecie tam gdzie Panie kasują bilety gorąc jak szlak bo klimy nie MA przeciąg wszystkie okna drzwi pootwierane . Nie wiadomo śmiać czy płakać tak wszystko w tej Dębie jest zarządzane przez odpowiednich ludzi Burmistrza. Winnych brak …basen otwarty już chyba za tego Prezesa nie będzie otwarty co się tu Dzieje Radniiii brak Inicjatyw

  • Hehe to jest prowokacja? Żadną gminą czy miasto nie ma z tego żadnych dochodów tylko dopłaca do tego interesu. Gdyby miała zarabiać to bilet kosztował by sporo więcej.

  • Powstają wielkie parki wodne, termy i inne ośrodki z basenami które nie są dofinansowane z budżetu gminy czy państwa i raczej przynoszą one dochód. Więc nie zgodził bym się z powyższym wpisem, a z drugiej strony przecież wejściówki na basen nie są darmowe. Więc powyższy wpis umieszczony jest nie prawdziwy. Zależy to od wielu czynników czy gmina, miasto ma dochód z tytułu prowadzenia takiej działalności.

  • Takie porównania nie mają sensu wielkie Aqua parki czy termy są w miejscach że są klienci non stop i są w stanie zapłacić za bilet 100 zł. Porównywanie basenu w Nowej Dębie do jakiegokolwiek Aquaparku czy termy jest bezsensowne to sa całkiem różne rzeczy. Zastanów się dlaczego żaden prywatny inwestor nie zainwestował w Nowej Dębie w takie coś albo nawet w basen skoro można na tym zarobić a tyle lat basenu wogole nie było to czemu nikt nie wybudował? Bo wiedział że na tym nie zarobi bo żeby zarobić bilety za godzinę pływania musiały by kosztować sporo więcej niż obecnie. Wlaczcie myslenie

 6. Pływalnia w Nowej Dębie nie jest aqua parkiem to fakt ale niczym się nie różni od pozostałych podobnych pływalni czy basenów, a to że klientów nie ma non stop to znaczy że oferta jest nie interesująca a może uboga lub jej brak. Są miejsca nawet w okolicy gdzie basen-pływalnia jest znacznie skromniejsza pod względem ilości atrakcji wodnych za to ma ofertę znacznie bogatszą niż basen w Nowej Dębie. Oferta to przede wszystkim sukces miejsca, bo można być maluczkim a robić wielkie rzeczy i odnosić sukces a szczególnie „robić pieniądze” czyli mieć dochód i wypracowywać zysk. W twoim mniemaniu należy podnieść cenę biletu by móc wyjść na swoje, brawo, typowe myślenie urzędnicze! Podnieś cenę a zobaczysz co się stanie przy ofercie, która przyciąga setki a może tysiące klientów. Co do prywatnych inwestorów, czy kiedykolwiek ktoś wyszedł z taką propozycją? Czy te inwestycje prywatne, te działalności gospodarcze działają na basenie?

 7. Nie rozumiesz mój przekaz jest prosty: żaden basen takiego typu jak w Nowej Dębie prowadzony przez samorząd nie zarabia na siebie i są różne przyczyny tego stanu rzeczy. Żeby to zmienić trzeba dużo zainwestować, podjąć ryzyko a tutaj jest inny cel, możliwość pływania dla mieszkańców i dzieci. Myślisz że jak zainwestujesz w cudne atrakcje to się to zwróci? Nikt nie będzie jeździł dalej niż 20-30 km na basen jaki by on nie był bo po co jak mają bliżej taki sam albo podobny. Termy są w górach i nawet jak tu takie postawisz to zainteresowanie będzie małe bo nikt specjalnie tutaj po to nie przyjedzie musi być coś oprócz tego co ściąga a przy okazji można takie rzeczy stawiać i zarabiac. Można zbudować olbrzymi sam z siebie sciagajacy Aquapark jak w innych miejscach ale takie rzeczy to nie samorząd A my tutaj o samorządowym basenie rozmawiamy. Jestem ciekawy co proponujesz żeby zarobić na tym basenie?co zrobić? ile myślisz że kosztuje utrzymanie basenu? Bo może tu jest problem bo za bilety i kilka sklepów czy siłownię kręgielnie itd nie otrzymasz tego.

  • Rozumiem, że basen w Nowej Dębie prowadzony przez samorząd nie zarabia na siebie, rozumiem. Ale przecież można zmniejszyć koszty prowadzenia basenu zwiększając ofertę basenową a nie jak piszesz poprzez duże inwestycje. Jak sam wspominałeś , że celem basenu jest możliwość pływania dzieci i mieszkańców. Celem powinna być edukacja i prozdrowotne aspekty, a czy tak jest? Czy w pełni te cele są wykorzystywane? Czy basen jest w pełni wykorzystywany, tak na 100 %? Nie wiem ile kosztuje utrzymanie basenu i właśnie dlatego zadałem moje pierwsze pytanie na tym forum. Ty mi odpisałeś, że miasto czy gmina nie ma z tego interesu. Jest to nie prawda bo dochód ma! Bo przecież bilety są za wstęp, czy jak piszesz z kilku sklepów czy siłowni a nawet z kręgielni. Może ten dochód z tych usług nie pokrywa kosztów utrzymania basenu – nie wiem, ty wiesz. Ale prowadząc ten biznes należy zminimalizować koszty zwiększając atrakcyjność tego miejsca poprzez lepszą lub większą ofertę dla klientów. A nie jak tłumaczysz, że tego typu miejsce tj basen, z góry jest niedochodowy. Jest to samorządowe tzn że nie należy NIC Z TYM WIĘCEJ ROBIĆ. Tylko usiąść na stołku i odcinać kupony a wypłata i tak będzie wpływać na konto! Typowe myślenie prawdziwego urzędnika a nie menadżera!

  • Czytaj ze zrozumieniem. Nie wyjeżdżam już z tym myśleniem urzędnika. Po pierwsze nie pisałem że basen nie zarabia tylko ze nie wychodzi na plus. Bilety, sklepy itd przynoszą zysk. Pensje i utrzymanie to sa ogromne kwoty. Można zminimalizować to ale jak tutaj konkretnie? Co chcesz zrobić podaj przykład?

  • „Odwracanie kota ogonem” to dyskusja z tobą. Imputujesz mi brak rozumu „czytaj że zrozumieniem”, a to ty mieszasz podstawowe pojęcia ekonomi. Nie jestem zarządzającym tym miejscem, nie moja rola aby gotowe rozwiązania problemu przedstawiać tu na tym forum, przecież KTOŚ ZA TO BIERZE PIENIĄDZE – to ta osoba jest za to odpowiedzialna. Odpowiedzialny jest również Burmistrz jako „szef” zarządzającego basenem oraz Rada Miasta, która pełni rolę nadzorczą i decyzyjną. Czy kiedykolwiek Szanowna Rada, Burmistrz czy zarządzający basenem próbowali ten temat rozwiązać, czy chociaż omówić, zbadać czy zlecić jakikolwiek audyt? Czy tam u Władzy komukolwiek na tym zależy?

 8. Dochód z biletów pokrywa jedynie koszt energii niestety…A gdzie pensje, chemia basenowa itp. Tego typu obiekt nigdy nie będzie dochodowy. Nie zmieni tego żaden inny dyrektor czy manager

  • Zakładanie z góry, że… „Tego typu obiekt nigdy nie będzie dochodowy” to kolejny przykład na przyzwolenie na brak szukania rozwiązań problemu, na brak podejmowania jakichkolwiek prób. To typowy przykład myślenia urzędniczego : „czy coś zrobię czy nie zrobię pensja i tak wpadnie na konto”.
   „Nie zmieni tego żaden inny dyrektor czy manager” – a czy próbowano?

  • Prosiłem Cię żebyś nie pisał o jakimś urzędniczym myśleniu. Można próbować zmieniać kombinować szukać pieniędzy wynajem lokali reklam siłowni kręgielni ale koszt prowadzenia basenu jest ogromny i praktycznie nie ma szans na tym zarobić. Takie są fakty. Życzenia nic nie zmienią. Basen jest ponad stan, gdyby nie samorząd żaden prywatny przedsiębiorca nie wybudował by basenu w takim miejscu jak deba bo musiał by ceny biletów wywindowac na tyle że nikt by nie chodził i koło się zamyka, musi być dużo ludzi żeby się to opłacało inaczej niestety nie zarobisz na tym. Tak samo nie powstanie w Dębie galeria handlowa typu galeria Rzeszów bo się nie utrzyma, za mało ludzi a nikt tutaj nie będzie specjalnie na zakupy przyjeżdżal. Basen jest bo to sport zdrowie itp itd dlatego samorząd do tego dokłada bo są korzyści poza ekonomiczne. Pod względem ekonomicznym basen jest bez sensu.

  • Przepraszam, że uraziłem ciebie poraz kolejny, ale odpisywałem na komentarz osobie pod nickiem : „W temacie” – widocznie uraziło cię to, bo „Basen” i „W temacie” to jedna osoba. A może jesteś urzędnikiem i trafiłem w samo sedno. Wybacz mi, że tak to przedstawiam ale nie ma innego trafnego porównania myślenia ludzi którzy siedzą za biurkiem i co miesiąc za wykonywaną pracę otrzymują wynagrodzenie bez względu na ich wyniki pracy. Twoje słowa : „Można próbować zmieniać kombinować szukać pieniędzy wynajem lokali reklam siłowni kręgielni ale koszt prowadzenia basenu jest ogromny i praktycznie nie ma szans na tym zarobić. Takie są fakty.” – idealnie można dopasować do wcześniejszej mojej tezy.

 9. Hehe nawet nie wiesz jak się mylisz. Mówimy o zarabianiu na prowadzeniu basenu w naszych warunkach a nie o urzednikach. To co tu przedstawiasz to utopia. Nie zawsze da się na wszystkim zarobic, podobnie jak do basenu można podejść do szkół biorąc pod uwagę tylko ekonomię to mielibyśmy dużo mniej szkół, dróg, dworców, szpitali. Jestem za likwidacja więcej niż połowy stanowiskach urzędniczych, powiatów i długo by wymieniać ale jak słyszę takie utopijne myślenie jak tutaj to nie mogę się powstrzymac od smiechu a do tego te wstawki o urzednikach ktorzy do tego tematu nie maja żadnego znaczenia. Ostatni komentarz świadczy że masz wysokie mniemanie o sobie i niby wszystko przewidujesz kto kim jest, nie masz pojęcia jak mnie to śmieszy hehe. Pozdrawiam.

  • W ostatnim czasie został opublikowany film pt „Dziesięć lat w wodzie” https://itvwisla.tv/jubileusz-w-nowej-debie-pierwsza-dekada-krytej-plywalni/
   Wystąpili w nim : Pan Dyrektor SOSiR w Nowej Dębie Adam Szurgociński oraz Pan Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.
   Pan Dyrektor SOSiR powiedział cytuję : „Istniał basen na wolnym powietrzu, który był wybudowany jeszcze w okresie przedwojennym, no i w Nowej Dębie trwa i trwała moda na pływanie. Zarówno dzieci jak i rodzice spędzali czas właśnie na tym basenie otwartym. Niestety on jest już w takim stanie technicznym, że jest nie dopuszczony do użytkowania pomimo wielu prób reaktywacji, niestety w tym okresie nie jest możliwe jego otwieranie ze względów bezpieczeństwa przede wszystkim.”
   A Pan Burmistrz powiedział cytuję :” Ale świadomość Samorządów wszystkich kadencji obecnej również jest taka, że basen jest swoistym dobrem Naszej Gminy o który trzeba zabiegać, które trzeba utrzymywać we właściwym stanie, no bo przecież korzystamy z tego basenu.”

   Mam po jednym pytaniu do naszych bohaterów tego filmu.
   Do Pana Dyrektora SOSiR : Dlaczego Pan dopuścił do takiego stanu rzeczy?
   Do Pana Burmistrza : Dlaczego Pan jako Gospodarz Naszego Miasta i Gminy pozwolił na nie utrzymanie we właściwym stanie Naszego Swoistego Dobra jakim jest basen na wolnym powietrzu?

 10. A na co nam Historia?
  A na co nam budowle z ponad 70 letnią historią i tradycją?
  A na co nam sport i rekreacja?
  A na co nam miejsce spotkań i wypoczynku?
  Nam jest to wszystko potrzebne, nam mieszkańcom użytkownikom!
  Tobie widocznie nie!
  70 lat temu widocznie mieszkańcom było również potrzebne! Dlatego basen został wybudowany! A teraz kilka osób go chce zrównać z ziemią.
  Nie ma na to Naszej zgody!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here