119 FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie w kategorii amatorów i weteranów

2

Fantastyczne wieści napłynęły z Mielca. Rozegrany został tam turniej 119 FZ Forza Grand Prix Mielca w badmintonie w kategorii amatorów i weteranów.Wręcz rewelacyjnie spisali się w tym turnieju badmintoniści z Nowej Dęby, którzy w tych zawodach zanotowali historyczny sukces.

W kategorii „Old boys” w grze pojedynczej mężczyzn po bardzo dobrej grze zwyciężył 50 – letni Tadeusz Szczur, drugie miejsce wywalczył 49 – letni Jacek Tomasiewicz, a miejsce trzecie wywalczył najstarszy już od paru lat uczestnik mieleckich zmagań już 59 – letni (czas szybko płynie) Adam Bunio. Czwarte miejsce przypadło Mieczysławowi Sitko. Całe więc podium dla badmintonowych weteranów z Nowej Dęby.

W grze podwójnej rozgrywanej tradycyjnie w formule open również rewelacyjna postawa nowodębian i znowu całe podium dla zawodników z Nowej Dęby.

Po znakomitej pełnej dramaturgii grze zwyciężył najstarszy wiekowo w całej stawce rywali debel: Adam Bunio / Tadeusz Szczur, drugie miejsce wywalczyła para: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, a sensacyjnie miejsce trzecie wywalczyła kolejna para z Nowej Dęby: Sylwester Bunio / Mateusz Piekarz.

W kategorii „Runners Up” bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył nowodębianin Sylwester Bunio.

O progu Nowego 2018 Roku był to historyczny wyczyn badmintonistów z Nowej Dęby na mieleckich kortach, albowiem w ciągu 12 lat trwania tych mieleckich turniejów, żadnej ekipie nie udało się „ustrzelić” całego podium w dwóch kategoriach.

Najlepszym zawodnikiem 119 FZ Forza okazał się nowodębianin Tadeusz Szczur, który dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium.
Na szczególne podkreślenie zasługuje również postawa najstarszego uczestnika tych zmagań, trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio, który dzięki temu, że dwa razy stanął na podium, ma już na swoim koncie w 12 – letniej historii trwania tych zawodów: 121 zwycięstw oraz 189 razy stawał na podium dla zwycięzców. Rekord, który trudno będzie pobić.

Warto też nadmienić, że od samego początku trwania turniejów w Mielcu, czyli od 12 lat, badmintonowi weterani i amatorzy z Nowej Dęby startują za własne pieniądze.

Serdeczne gratulacje i wielki szacunek za znakomitą promocję środowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba na Podkarpaciu i poza jego granicami dla całej badmintonowej ekipy.

Na zdjęciu zwycięska ekipa badmintonistów z Nowej Dęby na 119 FZ Forza w Mielcu, stoją od lewej strony; Sylwester Bunio, Tadeusz Szczur, Mieczysław Sitko, Jacek Tomasiewicz, Adam Bunio i Mateusz Piekarz.