21XXI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie w Warszawie

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels
Ostatnim akordem XXI Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie był turniej finałowy w grach pojedynczych i podwójnych, który rozegrany został w Warszawie.
W najbardziej wyrównanej kategorii w grze pojedynczej mężczyzn zwyciężył Szymon Malik z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie student drugiego roku, na co dzień czołowy badmintonista Stali Nowa Dęba, podstawowy zawodnik ligowej drużyny badmintonistów Stali. Szymon po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku finałowym pokonał 2:1 (21:16;17:21;21:17) reprezentanta Uniwersytetu Warszawskiego Dominika Stebnickiego. Tym samym Szymon został akademickim mistrzem Warszawy i Mazowsza. Serdeczne gratulacje dla Szymona.
Na zdjęciach akademicki mistrz Warszawy i Mazowsza, badmintonista Stali Nowa Dęba Szymon Malik.