Brązowy medal Karoliny Smolarczyk

4

W niedziele 29.09.2019r. w Krynkach koło Starachowic odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U-16, Juniorów Młodszych U-18 i Juniorów U-20 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. W biegu juniorek młodszych na dystansie 3200m bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka MKS – STAL Nowa Dęba Karolina Smolarczyk, która zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Karolina w tym roku zdobyła trzy medale Mistrzostwach Polski: jeden złoty i dwa brązowe, ponadto reprezentowała Polskę  na Mistrzostwach Europy (Włochy) i Pucharze Świata (Szwajcaria) w biegach górskich.
Tuż za podium czwarte miejsce w biegu młodziczek U-16 na 1500m zajęła Gabriela Urbańska, która przez większość trasy prowadziła ten bieg. W biegu tym bardzo dobre piąte miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Victoria Puk. W biegu juniorek U-20 na dystansie 3200m piąte miejsce zajęła Klaudia Zięba.

– 16 miejsce Kacper Gołąbek

W punktacji drużynowej Mistrzostw Polski w biegach Górskich MKS- STAL Nowa Dęba zajęła drugie miejsce uzyskując 64pkt i puchar. Zwyciężył LKS Zorza Gdynia 69pkt.
Gdyby nie kontuzja Jaśka Mokrzyckiego, który był kandydatem do medalu Mistrzostw Polski U-16 to prawdopodobnie MKS- STAL by zwyciężył. Gratulacje dla zawodników i trenerów Dariusza Żaka i Juliana Zięby.