Deble i Mixty 100 lat

0

W Częstochowie rozegrany został Jubileuszowy Ogólnopolski XX Turniej Weteranów ” Deble i Mixty 100 lat ” w badmintonie. Na starcie stanęli polscy weterani w grach podwójnych i mieszanych w kategoriach wiekowych: 100 lat +, 110 lat +, 120 lat + i 130 lat.

O starcie w danej kategorii wiekowej decydowała suma lat współpartnerów. W zawodach tych wystartowała również czwórka badmintonowych weteranów z Nowej Dęby: Tadeusz Szczur (50 lat), Mieczysław Sitko (54 lata), Jacek Tomasiewicz (52 lata) i Adam Bunio (61 lat). Badmintonowi nestorzy z Nowej Dęby w tym prestiżowym turnieju spisali się znakomicie, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Najlepiej spisał się najstarszy z nich, 61 – letni Adam Bunio, na co dzień trener badmintonistów Stali Nowa Dęba. Debel Adam Bunio (Nowa Dęba)/Jarosław Ociepa (Częstochowa), po znakomitej i dynamicznej grze, zwyciężył w kategorii 110 lat +, zdobywając pierwsze miejsce i złote medale. Pokonali oni w pojedynku finałowym parę: Grzegorz Pradela (STB Energia Lubliniec) /Andrzej Turowski  (STB Energia Lubliniec) 2:0 w setach: 26:24; 21:15. Szczególnie emocjonujący i dramatyczny, pełen zmiennych akcji był set pierwszy, w którym para nowodębsko – częstochowska wygrała go na przewagi. Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a debel Bunio / Ociepa nie stracił w całym turnieju ani jednego seta.
W kategorii wiekowej 100 lat + dobrze spisała się także para klubowa z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko/Tadeusz Szczur. Nowodębianie po dobrej grze wywalczyli trzecie miejsce i brązowe medale. W tej samej kategorii wiekowej 100 lat + na dobrym, piątym miejscu uplasował się debel kombinowany: Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba)/Michał Kępczyński (Ostrowiec Świętokrzyski).
Był to ostatni, jakże udany start weteranów z Nowej Dęby na badmintonowych kortach Polski w 2020 roku, roku bardzo trudnym również i dla polskiego sportu. Tym samym badmintonowi starsi seniorzy z Nowej Dęby kończą 2020 rok mocnym akordem, idąc w ślady swoich młodszych kolegów i również znakomicie promując swoimi sukcesami klub MKS Stal Nowa Dęba oraz środowisko Nowej Dęby na badmintonowych kortach w różnych miejscach Polski.