Dobry występ Piranii w Oświęcimiu

1

W sobotę 19 grudnia w Oświęcimiu odbyły się zawody pływackie pod patronatem Pawła Korzeniowskiego. W zawodach tych wystartowali dwaj zawodnicy pływackiej sekcji Piranie SOSiR Nowa Dęba: Siwiec Ksawery i Krasowski Jan.

Start w zawodach poprzedziły kwalifikacje, a do samych zawodów dopuszczeni zostali zawodnicy legitymujący się wysokim rankingiem.  Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, uczestniczyli w nich zawodnicy z całego kraju, a dla 10-latków była to pierwsza możliwość konfrontacji swoich umiejętności ze ścisłą czołówką Polski.

Pierwszą konkurencją, w jakiej wystąpili nasi zawodnicy był wyścig na 50 m stylem dowolnym. Janek uzyskał czas 32.99 s i dał mu on 5 miejsce, zaś Ksawery z czasem 34,43 s zajął 8 miejsce.

10. Fedak Michał  (Aquarius Lesko) 36.80 s

Zawodnik z Nowego Targu ustanowił swoim wynikiem rekord Polski,  a nasi chłopcy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe.

Drugą konkurencją był wyścig na 200 m stylem dowolnym, w którym świetnie spisał się Ksawery poprawiając swój rekord życiowy o 9 sekund uzyskał czas 2: 44,17 i ostatecznie uplasował się na 4 miejscu. Janek zajął 7 miejsce z czasem 2:53,10, czas mógł być lepszy niestety nasz zawodnik w ferworze walki  zbyt wcześnie zaczął finiszować  myśląc, że szósta długość zakończy wyścig i dopiero gdy rywale wykonali kolejny nawrót zorientował się,  że do końca pozostały 2 długości.