Dodatkowe wsparcie dla LZS-ów. 5 tysięcy dla klubu!

15
Zdjęcie autorstwa Mike z Pexels

Ludowe Zespoły Sportowe działające na terenie gminy Nowa Dęba otrzymają dodatkowe wsparcie. Samorządowcy podjęli decyzję o dodatkowym dofinansowaniu klubów kwotą 5 tysięcy złotych.

W budżecie miasta i gminy na rok 2021 Rada Miejska zarezerwowała 20 tysięcy złotych, które przeznaczone zostanie do dyspozycji dla 4  LZS-ów. –Środki te będzie można przeznaczyć na renowacje nawierzchni płyt boisk sportowych– mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan. –  W tym roku, podobnie jak w poprzednim będziemy starać pomóc pozyskać fundusze z Ministerstwa Sportu z programu „Klub”. W ubiegłym roku kluby z Jadachów, Chmielowa i Cygan otrzymały po 10 tysięcy złotych – dodaje Wolan.

Jak zauważa przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, w bieżącej kadencji samorządu terytorialnego wzrosło dofinansowanie dla sportu w naszej gminie. – Zwiększyliśmy dotacje dla klubów sportowych z 31 do 33 tysięcy na każdy LZS. Fundusze pozyskane z programu „Klub”, oraz dodatkowe 5 tysięcy na każde stowarzyszenie będzie bez wątpienia dodatkowym wsparciem dla działalności statutowej tych organizacji. Zmierzamy również do poprawy infrastruktury sportowej. W tym roku rozpocznie się budowa szatni sportowej w Jadachach. Przygotowany zostanie również nowy, zracjonalizowany projekt techniczny szatni w Chmielowie, o co zabiegał radny Tomasz Dryka. W tym roku przystąpimy również do zaprojektowania nowego budynku stanowiącego zaplecze dla Miejskiego Klubu Sportowego „Stal”. – zapewnia Damian Diektiarenko.

0

15 KOMENTARZE

 1. Moze wreszcie cos ten kulejacy od dawna sport w naszej gminie drgnie. Jeszcze tylko wymiana urzedasow w gminie i bedzie super.

  0
 2. Dlaczego rada nie wesprze będącego w potrzebie Tadeusza z Torunia? Jego dzieła są na skraju bankructwa. Ulitujcie się nad chłopem i poślijcie mu jakieś grube tysiące. On liczy na wasz gest. Jesteście katolikami?

  +3
  • „Świętemu za życia” dadzą bezdomni i bankruci, a resztę dusigrosików dorzuci „Wszechmogący Jaro” – a jakże!

   +4
  • Już podobno klepnięte. Huty pracują obecnie nad formami odlewniczymi. Zamiast toruńskich pierników będą teraz toruńskie pomniki Ojca Biznesmena, i to w całej Polsce stawiane, odlewane z metali szlachetnych.

   +3
 3. Szkoda że Orlika koło basenu nikt nie wyremontuje. Ale w sumie po co przecież tylko dzieci tam ćwiczą prawda? Szkoda dzieci ze się tak starają i trenują z całych sił i tak nikt z władzy tego nie dostrzega mimo że Nową Dębe reprezentują .

  +5
  • Dlatego też mają Orlika. Potem wyrastają i albo rzucają sport albo grają po stadianoch opisanych w tekście. Poza tym na lzsach też trenują dzieci. Proszę się doinformować i nie pisać głupot.

   +1
  • Raz pisałem o remont nawierzchni Orlika przy basenie do radnego z komisji sportu i oświaty. Nawet odpisał że zajmie się tematem, ale niestety później już pozostała głęboka cisza.

   +3
 4. Ja nie pisze głupot tylko stwierdzam fakt. Nie mówię że nie mają stadiony dostawać dofinansowania ale szkoda że orlik się rozpada. Taśmy na boisku odpadają.

  +1
 5. Jest zarządca orlika Jest. Jest nim sosir i Panem Szurgocinskim na czele. To on dokonuje remontów itp. Do niego prosze pisac. Pozdr.

  +2
 6. po co marnować kase na kluby w b klasie a jadachom po co szatnia mają i wystarczy na b klase w innych klubach nie mają takich

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here