Druga edycja turnieju o Puchar Polski Elity w badmintonie w Józefoslawiu k/ Warszawy

0

Na Mazowszu w miejscowości Józefosław k/ Warszawy w ośrodku treningowym polskich badmintonistów rozegrany został Krajowy Turniej Elity (druga edycja turnieju o Puchar Polski Elity) w badmintonie. W tych prestiżowych dla polskich badmintonistów zawodach znowu rewelacyjnie spisał się zawodnik Stali Nowa Dęba, czołowy badmintonista Podkarpacia i Polski Tymoteusz Malik.

Tymek w tym turnieju wystąpił w grze pojedynczej i grze podwójnej. W singlu mężczyzn Tymek wywalczył bardzo dobre szóste miejsce.
Znakomicie natomiast spisał się w grze podwójnej mężczyzn, w której wspólnie w Robertem Cybulskim (ABRM Warszawa) po koncertowej grze wywalczyli pierwsze miejsce, tracąc w turnieju tylko jednego seta.

W pojedynku finałowym debel Tymoteusz  Malik (Stal Nowa Dęba) / Robert Cybulski (ABRM Warszawa) po dramatycznym pojedynku pokonał debel: Szymon Stokfisz (UKS Unia Bieruń) / Adam Szolc (UKS Hubertus Zalesie Górne) 2:1 w setach: 14:21; 22:20; 21:18.

Był to już drugi z rzędu triumf Tymka Malika, badmintonisty Stali Nowa Dęba w tych prestiżowych zawodach jakim jest Puchar Polski Elity, a osiągnięte do tej pory wyniki tego znakomitego badmintonisty napawają dużym optymizmem i są bardzo dużą motywacją do dalszej, wytężonej pracy na treningach, a także dalszych startów dla wszystkich zawodników sekcji badmintona.