Druga runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w Nowej Dębie

1
W dniach 07 – 08.12.2019 r. rozegrana została druga runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w sezonie 2019/2020.
Najlepsze polskie zespoły badmintonowe zmierzyły się ze sobą w tej rundzie w czterech miejscach w Polsce: Białymstoku, Warszawie, Kędzierzynie – Koźlu i Nowej Dębie..
Młodej drużynie badmintonistów Stali Nowa Dęba przyszło zmierzyć się we własnej hali z kolejnymi bardzo silnym zespołami: AZS AGH Kraków (lider rozgrywek) i Sportową Politechniką Gdańsk.
Stalowcy stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ każdy z tych przeciwników był wzmocniony najlepszymi polskimi badmintonistami.
Mimo bardzo ambitnej postawy młody zespół Stali poniósł niestety kolejne dwie  porażki, ale w wielu pojedynkach postawił swoim rywalom duży opór, a najlepszymi pojedynkami w wykonaniu młodych badmintonistów Stali były mecze singlowe, deblowe i mixtowe.
Najlepszymi graczami w szeregach stalowców byli: Tymoteusz Malik, Aleksandra Ptak i Monika Kania.
Już pierwsza runda LOTTO Ekstraligi Badmintona pokazała, że prym w rozgrywkach będą wiodły drużyny z dużymi budżetami, które to budżety umożliwiły tym klubom dokonać spektakularnych wzmocnień. I tak też było w drugiej rundzie. Niestety badmintoniści Stali Nowa Dęba są w tym przypadku daleko z tyłu i mogą tylko pomarzyć o takich wzmocnieniach.
Na pocieszenie pozostaje fakt, że ta młoda drużyna z każdym następnym pojedynkiem będzie nabierać pewności siebie, a woli walki i olbrzymiej ambicji może im pozazdrościć niejeden bardziej utytułowany team LOTTO Ekstraligi.
Jeżeli ten skład zostanie utrzymany na przyszły sezon, będzie to bardzo mocna drużyna, z którą to będą musiały się liczyć pozostałe zespoły.
Rywalizacja na badmintonowych kortach w Nowej Dębie dostarczyła kibicom niesamowitych, pełnych wielu dramaturgii i niebywałych meczów, a wiele z nich kończyło się po trzysetowych, zaciętych pojedynkach przy stanie 15:14, czyli różnicą zaledwie jednej lotki.
Wyniki poszczególnych meczów badmintonistów Stali Nowa Dęba w Nowej Dębie.
AZS AGH Kraków – MKS Stal Nowa Dęba   –  6:1
Pączek Hubert / Pajek Izabela – Malik Tymoteusz / Ptak Aleksandra  1:2 (15:14;14:15;14:15)
Pączek Hubert – Lejko Rafał    2:0  (15:9;15:9)
Kabat Mariusz – Malik Tymoteusz   2:0  (15:12;15:14)
Guzik – Płuchowska Dominika – Jurusik Mariola   2:0  (15:5;15:4)
Kulanty Barbara – Kania Monika   2:0  (15:14;15:7)
Persona Tomasz / Rudziński Jan – Czachor Mateusz / Kopeć Patryk   2:1   (15:10;7:15;8:15)
Pajek Izabela / Szymaszek Agnieszka – Mycek Beata / Ptak Aleksandra   2:0  (15:5;15:14)
Sportowa Politechnika Gdańsk – MKS Stal Nowa Dęba   –  4:3
Kasprów Rafał / Witek Magdalena – Malik Tymoteusz / Ptak Aleksandra  1:2  (14:15;15:13;4:15)
Suski Michał – Kopeć Patryk   2:0   (15:9;15:9)
Grochowski Bartosz – Malik Tymoteusz  0:2  (13:15;13:15)
Korpus Emilia – Bukowińska Klaudia   2:1  (15:9;14:15;15:6)
Franczuk Marcelina – Kania Monika  1:2  (15:9;13:15;14:15)
Kasprów Rafał / Suski Michał – Czachor Mateusz / Kopeć Patryk  2:0  (15:13;15:8)
Franczuk Marcelina / Witek Magdalena – Mycek Beata / Ptak Aleksandra 2:1  (10:15;15:8;15:8)
Młoda drużyna Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Nowej Dębie wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Ptak, Klaudia Bukowińska, Monika Kania, Mariola Jurusik, Beata Mycek,Tymoteusz Malik, Rafał Lejko, Mateusz Czachor i Patryk Kopeć (II trener i zarazem kapitan drużyny).

Następna III runda LOTTO Ekstraligi Badmintona zostanie rozegrana w dniach 25 – 26.01.2020 r., a gospodarzami poszczególnych meczów będą: Nowa Dęba, Bieruń, Poznań i Warszawa.

Zespół Stali Nowa Dęba w dniu 25.01.2020 r. (sobota) zmierzy się kolejno z drużynami: UKS Hubal Białystok (aktualny brązowy medalista) i Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach podczas II rundy LOTTO Ekstraligi Badmintona w Nowej Dębie:

0

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here