” DWÓJKA ” TRZYNASTĄ SZKOŁĄ W POLSCE!

0

Najlepsze szkolne, wojewódzkie zespoły w piłce siatkowej w kategorii „czwórek” spotkały się w Głuchołazach aby rywalizować o miano Mistrza Polski Szkół Podstawowych! 16 zespołów dziewcząt od piątku do niedzieli 25-27 maja rywalizowały na obiektach Ośrodka Banderoza. Województwo podkarpackie reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, które awans do finału wywalczyły zdobywając tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego wygrywając w meczu finałowym 2:1 z SP6 Mielec. Trzydniowe zmagania w górskiej miejscowości poprzedzone były losowaniem i tu niestety los nie oszczędził naszego zespołu. Już na samym początku walki z najlepszymi w Polsce młode siatkarki z „Dwójki” trafiły na najlepsze szkoły z Krakowa, Poznania i Kielc. Po meczach grupowych zespół nasz zanotował tylko jedno zwycięstwo z SP 25 Kielce i trafił na kolejnych wymagających przeciwników czyli SP 97 Wrocław i SP 3 Sulechów. Na koniec rozgrywek spotkał się ponownie z zespołem z Kielc i potwierdzając swoją przewagę nad tym zespołem wywalczył 13 miejsce w Polsce.


Podopieczne trenera Jacka Szpunara grały w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska, Wiktoria Gurdak, Klaudia Noga, Oliwia Karp, Weronika Buras, Martyna Zielińska, Oliwia Tomczyk a drużynę uzupełniły zawodniczki trenera Adama Szpunara: Martyna Janowska i Nikola Guściora.

Kolejność końcowa turnieju finałowego:
1. miejsce – SP 4 Wałcz ( szkoła SOS – Siatkarski Ośrodek Szkolny )
2. miejsce – SP 10 Tomaszów Mazowiecki ( szkoła SOS )
3. miejsce – SP 4 Bedzin ( szkoła SOS )
4. miejsce – PSP 3 Starogard Gdański ( szkoła SOS )
5. miejsce – SP 155 Kraków ( szkoła SOS )
6. miejsce – SP 3 Bartoszyce
7. miejsce – SP 15 Poznań ( szkoła SOS )
8. miejsce – SP Sejny
9. miejsce – SP 97 Wrocław ( szkoła SOS )
10. miejsce – SP 3 Sulechów ( szkoła SOS )
11. miejsce – SP 7 Nowy Dwór Mazowiecki ( szkoła SOS )
12. miejsce – SP 6 Biała Podlaska ( szkoła SOS )
13. miejsce – SP 2 Nowa Dęba
14. miejsce – SP 25 Kielce
15. miejsce – SP 105 Świdnica ( szkoła SOS )
16. miejsce – PSP 19 Kędzierzyn – Koźle

W samym województwie podkarpackim o możliwość wyjazdu na turniej finałowy rywalizowało ponad 400 szkół podstawowych natomiast w całej Polsce w rozgrywkach tych uczestniczyło ich ponad 10 TYS.

Źródło: KPS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here