Fenomenalna forma młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba

0
W województwie małopolskim w miejscowości Szczucin z udziałem 154 zawodniczek i zawodników z klubów Polski wschodniej, południowej i zachodniej rozegrany został kolejny Krajowy Turniej Badmintona w Polsce, a drugi z cyklu „Podkarpacki Cup 2020” w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych, między innymi w kategorii juniorów młodszych i młodzików.

W turnieju tym wręcz rewelacyjnie spisali się badmintoniści młodzicy i juniorzy młodsi Stali Nowa Dęba, którzy łącznie wywalczyli 5 medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Wręcz rewelacyjnie spisał się w kategorii młodzików Krystian Wąsik, który wywalczył 1 złoty i 1 srebrny medal i był klasą sam dla siebie.
Najpierw w znakomitym stylu zwyciężył w grze pojedynczej chłopców, pokonując w finale Adama Koniecznego (AZS AGH Kraków) 2:0 (21:14;21:18), nie tracąc w całym turnieju ani jednego seta !
Następnie medal srebrny Krystian wywalczył w grze podwójnej chłopców, gdzie wspólnie z Szymonem Turskim (MKS Orlicz Suchedniów) po dramatycznym, trzy setowym pojedynku finałowym ulegli parze z Krakowa i zajęli drugie miejsce.
Znakomicie spisali się również juniorzy młodsi. W grze pojedynczej chłopców trzecie miejsce ex aeqwo i brązowe medale wywalczyli: Kamil Malak i Karol Wąsik (obaj Stal Nowa Dęba).
Jeszcze lepiej Kamil i Karol spisali się w grze podwójnej chłopców, w której po znakomitej i dramtycznej grze wywalczyli pierwsze miejsce i złoty medal, pokonując w pojedynku finałowym parę: Bartosz Dulemba (MKS Orlicz Suchedniów) / Igor Jasek ( BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle) 2:0 (21:9;23:21).
Warto podkreślić, że Karol i Kamil dopiero pierwszy sezon występują w kategorii juniora młodszego, a Krystian jest dopiero pierwszy sezon młodzikiem.
W związku z tym występ tej młodej i utalentowanej trójki badmintonistów Stali w Szczucinie należy uznać za wręcz wyśmienity i pozwala patrzeć z wielkim optymizmem i nadzieją w przyszłość.