Finał Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie w Nowej Dębie

0

W Nowej Dębie rozegrany został Finał Wojewódzkiej Licealiady (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Średnich) w badmintonie.
Na starcie tych mistrzostw stanęło po 8 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z województwa podkarpackiego, wyłonionych w drodze eliminacji.

Doskonale w tych zawodach spisały się zespoły dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie.

Drużyna dziewcząt grająca w składzie: Beata Mycek, Natalia Róg i Zofia Tomczyk zdecydowanie wygrała całe mistrzostwa w przysłowiowych cuglach, nie tracąc nie tylko żadnego punktu, ale nawet ani jednego seta, co jest swojego rodzaju ewenementem w całej historii tych zawodów.

Drużyna chłopców grająca w składzie: Rafał Lejko i Patryk Róg wywalczyła trzecie miejsce.

Warto podkreślić, że miejsce drugie wywalczył zespół chłopców Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu, grający w składzie: Tymoteusz Malik i Jakub Sagan.

Warto nadmienić, że wszyscy wymienieni oprócz Jakuba Sagana, to na co dzień badmintoniści Stali Nowa Dęba.

Puchary, dyplomy i medale zwycięskim drużynom wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie Iwona Strojek i Dyrektor Biura Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Jacek Bigus.
Piękny gest w stosunku do Tymoteusza Malika oraz Jego taty, a zarazem pierwszego trenera z UKS Trójka Tarnobrzeg Piotra Malika wykonał Zarząd MKS Stal Nowa Dęba.
Przed rozpoczęciem finałowych zmagań z rąk prezesa MKS Stal Nowa Dęba Damiana Diektiarenko, Tymek za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku ( 4 medale – 1 złoty i 3 srebrne, mistrzostw Polski Juniorów oraz 15 miejsce w drużynie i 17 w deblu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Indonezji) otrzymał pamiątkowy grawerton, a jego tata Piotr list gratulacyjny.

Na zdjęciach drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół Nr 2 z Nowej Dęby oraz chłopcy z Tarnobrzega, po ceremonii dekoracji podczas finału Licealiady w badmintonie w Nowej Dębie oraz uhonorowani przez Zarząd MKS Stal Nowa Deba: Tymoteusz i Piotr Malikowie.