Grand Prix Juniorów i Młodzików w badmintonie w Bieruniu

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels

W województwie śląskim w miejscowości Bieruń z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został kolejny w sezonie 2021/2022 ,a pierwszy w nowym 2022 roku turniej badmintona Grand Prix Juniorów i Młodzików.

Znakomitą formą w turnieju młodzików błysnął utalentowany młodzik Stali Nowa Dęba 15 – letni Krystian Wąsik. W grze pojedynczej młodzików Krystian po doskonałej grze wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Warto nadmienić, że w pojedynku półfinałowym Krystian stoczył porywający pojedynek z turniejową jedynką Krzysztofem Podkowińskim (UKS Hubal Białystok) ulegając mu nieznacznie.

W grze podwójnej młodzików debel chłopców: Bartosz Kufel (UKS Orbitek straszęcin) / Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) wywalczył również bardzo dobre trzecie miejsce i brązowe medale. W półfinale Krystian i Bartek stoczyli niesamowity i dramatyczny pojedynek ulegając swoim rywalom w trzech setach (21:18;18:21;21:23).

W turnieju juniorów w grze podwójnej chłopców niezłe jedenaste miejsce wywalczył debel klubowy Stali Nowa Dęba: Kamil Malak / Karol Wąsik. Warto nadmienić, że Kamil i Karol są dopiero juniorami młodszymi, a już nieźle radzili sobie z rywalami dużo starszymi. Był to kolejny bardzo dobry start utalentowanej trójki młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba w tak prestiżowym turnieju jakim są turnieje rangi Grand Prix,
drugie po mistrzostwach Polski najwyżej punktowane turnieje w Polsce.

Na zdjęciach trójka badmintonowych muszkieterów ze Stali Nowa Dęba na turnieju Grand Prix w Bieruniu, stoją od lewej strony: Kamil Malak, Krystian Wąsik i Karol Wąsik oraz Krystian Wąsik na trzecim stopniu podium dla zwycięzców.