Jasiek Mokrzycki Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

3

W niedzielę 04.10.2020 r. w Krynkach (powiat starachowicki), w rezerwacie Skałki nad zalewem Brodzkim, na malowniczych leśnych trasach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U-16, Juniorów Młodszych U-18, Juniorów U-20 i Seniorów w biegach górskich na krótkim dystansie. W biegach tych uczestniczyli najlepsi zawodnicy z całej Polski.
W Mistrzostwach Polski bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. Najlepiej zaprezentował się Jasiek Mokrzycki, który w biegu młodzików U-16 na dystansie 1200 m w czasie 5,50 zdobył brązowy medal. Jest to największy sukces tego młodego zawodnika, który zasłużył na duże brawa. Trasa była bardzo trudna, a zawodnicy znakomici. Zwyciężył Krzysztof Zieliński z LKS – Zorza Gdynia, który tydzień wcześniej w Słupsku został Mistrzem Polski Młodzików w biegu na 2000 m. W biegu tym kolega klubowy Jaśka, Kacper Łuc zajął 16 miejsce. Również bardzo dobrze zaprezentowała się Karolina Smolarczyk, która w biegu juniorek U-20 na dystansie 3000 zajęła czwarte miejsce, tuż za podium. Dobrze zaprezentowały się juniorki młodsze U-18 Victoria Puk, która zajęła szóste miejsce w biegu na 3000 m w czasie 18,57, a jej koleżanka klubowa Gabriela Urbańska była dziewiąta w czasie 19,55, Beata Kupiszewska zajęła 11 miejsce w czasie 21,24. W biegu młodziczek U-16 na 1200m Emilia Jaskot była 12 w  czasie 7,23, jej koleżanka Ola Łuc była 16 w czasie 7,52.

Kamil Łuc – 28 miejsce w czasie 4,06

Drużynowo zawodnicy MKS – STAL Nowa Dęba zajęli 2 miejsce, co jest dużym osiągnięciem tak małego klubu.