Jest szansa na nowe korty tenisowe. Gmina aplikuje o środki

50
Obraz hansmarkutt z Pixabay

Pojawiła się szansa na budowę nowych kortów tenisowych. Gmina może pozyskać pieniądze na ten cel z Lasowiackiej Grupy Działania w ramach Programu Obszarów Wiejskich (PROW).

O możliwości skorzystania z tych środków samorząd dowiedział się już po uchwaleniu budżetu na rok 2021. Ze względu na wysoki poziom dofinansowania warto po te środki sięgnąć. Dzięki nim będzie możliwa budowa nowego kompleksu sportowego.

W ramach tego zadania nie jest możliwa modernizacja już istniejących boisk, chociażby ze względu na obowiązujące przepisy prawa budowlanego.  Stąd też konieczne jest znalezienie lokalizacji dla nowych kortów. Od początku w grę wchodziły dwie lokalizacje: kompleks sportowy obok stadionu lub kompleks sportowy pomiędzy dwoma basenami. Wszystko wskazuje na to, że zwycięży ta druga opcja.

Korty są w fazie projektowania. Na chwilę wiadomo, że będą to dwa boiska. Trwają konsultacje z projektantem co do ich ustawienia wobec siebie.

Budowa nowych kortów nie oznacza wyłączenia z użytku już istniejących obiektów. Gmina Nowa Dęba będzie posiadała więc w swoich zasobach 4 boiska do tenisa ziemnego.

50 KOMENTARZE

  • #mieszkanka. I bardzo dobrze. Jak jest możliwość wystawienia nowych obiektów z dużym dofinansowaniem to należy to wykorzystać. Należy myśleć przyszłościowo i perspektywicznie. Teraz może dużo osób nie gra, ale skąd wiesz że nie jest to spowodowane brakiem bazy i zaplecza? Kiedyś, parę lat temu nikt nie chodził z kijkami na Nordic czy też jeździł na rolkach bo nie było gdzie! Nie wspomnę o sukcesach w pływaniu jak to obecnie robią Piranie. Skąd wiesz czy nowe, młode pokolenie nie zaszczepi się tym sportem? Najlepiej marudzić i nic nie robić co?

  • co ty lolita piedrolisz… Przyszłość ? Jaka przyszłość ? Przyszłość w ND to juz minęła. Dokąd ludzie nie będa zarabiać pieniędzy na miejscu zapomnij że ktokolwiek tu pozostanie. Więc pytanie juz padło – po co to komu ? Tenis to rekreacja elitarna. Kogo będzie stać na zakup sprzętu jak nie bedzie miał z czego ? Mimo najbardziej zajebistej infrastruktury, przyjdzie paru starych bywalców…

  • Mietek tenis elitarny sport? To nie Anglia w XIX w.
   Idziesz do Decatlona, kupujesz rakietę i piłki – wyjdzie taniej niż korki do piłki nożnej. Pojawi się polski Novak Djokovic, to nawet na Kaczakach będą budować korty XD

 1. 1. Plan miasta przy dworcu nadal nie naprawiony po czerwonym piorunie.
  2. Pęknięta szyba na przystanku dworcowym zastąpiona pilśnią.
  3. Fontanna na 1 Maja w deszczu kałużach.

  • No, ja bym dodał jeszcze że ławeczki na plantach są nieosłonięte przed deszczem i żule nie mogą spokojnie kontemplować swojej egzystencji przy 'truskawce’…. Muszą sie biedactwa tłoczyć na stojąco pod filarami….

 2. Wow. Tego nam było trzeba. Wuj z tym, że chodniki się sypią, a na drogach dziura na dziurze. Kort lekiem na całe zło.

 3. Młodzież sport uprawia tylko na konsoli. Za kilka lat zgniją stare korty i nowe zaraz po nich. Tak się to skończy. Paru dziadków sobie popyka przy piwku, a wszyscy zapłacimy za to jakieś pół miliona złotych.

 4. Super Brawo, bardzo dobra inicjatywa byle więcej takich ;) Ale co z basenem odkrytym?? Kilku radnych miało jako swoją kiełbasę wyborczą remont basenu odkrytego I jak sprawa basenu wygląd dzisiaj? Wiadome że do basenu będzie trzeba dopłacać każdego.roku z budżetu gminy Ale mimo wszystko gra jest warta świeczki, przetrwał tak ciężkie czasy aż ciężko patrzeć jak niszczeje, a jestem pewny że zapelnial by się co wakacje mimo tego że mamy macie niedaleko to I tak wielu ludzi wybrało by basen. Jest tyle możliwość i pozyskania srodkow z zewnątrz, czego tą sprawa nie jest dla was priorytetem?

 5. czytaj ze zrozumieniem to są pieniądze zewnętrzne – nie można ich wykorzystać na łatanie chodników czy budowę drogi

  • Wiem, idioto, ale można o tego typu środki aplikować, ale po co? Lepiej kort, gdyż dla miasta i gminy jest to najważniejsza potrzeba i bez tego wszystko się zawali. Samochody będą wpadać w dziury, zawieszenia będą się urywać, ale ciul z tym, ważne, że będzie kort!

 6. Środki zewnętrzne. Żadne chodniki i zadaszenia dla żuli. Czytajcie ze zrozumieniem. Jak są środki to brać i budować

 7. Basen odkryty powinien być priorytetem. Na pewno więcej osób skorzystało by na tym, jest super miejsce tylko chęci nie ma.

  • Spoko, przy braku środków na remonty basen kryty za jakiś czas stanie się basenem odkrytym.
   Wtedy basen odkryty przeniesie się na miejsce starych kortów, a na pozyskanym w ten sposób terenie wybuduje się zgodnie z obowiązującą logiką inwestycyjną wspomniane nowe korty.

 8. Nowy stadion by się przydał, z bieżnią jakąś, bo remont tej odebranej z pompą przez Mirka Leszkowskiego pewno będzie nieopłacalny. Jest jeszcze nasze podwodne molo. Postawić wypożyczalnię gumiaków i zatrudnić tamże na posadzie Zygmusia, obserwatora przypływów i odpływów. Nasz basen kryty zaczyna powoli butwieć z racji braku środków na remont wentylacji, malownicze „palisady” nad zalewem straszą ubytkami a wisienką na torcie była urwana płyta z cokołu pomnika na plantach. Jeden z uwiecznionych na tym pomniku doradził by pewno „inwestorom” – „wam kury szczać prowadzić a nie inwestycje robić”.

 9. Unia daje na korty to będą korty. A jak da za chwilę na baseny to będzie basen. To tak proste że się dziwię komentarzom. Jeśli nowy basen kosztuje 10 baniek to miasto nie zrobi tego basenu bez dofinansowanie. Jak będzie dofinansowanie 50% albo więcej to na bank miasto zrobi basen. A to że będzie chodziło 69 ludzi w sezonie i bilety nie zwrócą kosztów utrzymania basenu a co dopiero wkładu własnego do dotacji to już nikogo nie obchodzi. Później się wszyscy dziwią że inflacja i że wszystko drożeje ;)

  • Unia dała ponoć na rewitalizację ! plant . Jak to teraz wygląda , słów szkoda i tyle.Lepiej niech Unia taka dobra nie będzie.

  • 69 osób to chyba w kościele widujesz, chyba nie pamiętasz ile.ludzi chodziło na basen otwarty każdego sezonu jeśli funkcjonował w 100 % z otwartą trampolina która była I może być wielka atrakcja tego basenu, z reszta przewodniczący rady coś o.tym wie tylko dziwię się że nic z tym nie robi ,przy następnym wyborach będziemy pamiętać! A inflacja w Polsce to nasz kochany PiS , jeszcze więksi złodzieje I kretacze razem z tymi w sutanach. Dali 500 I ludzie oszaleli, tylko obudzą się wtedy jak odejdą od władzy przyjdą nowi zabiorą 500 A ceny zostaną na tak wysokim poziome jakim są obecnie A będzie tylko drożej.

 10. Ludzie! Kryta pływalnia się powoli się psuje i będzie wymagać dużych pieniędzy a wy rojenia tutaj o basenie otwartym. Całe miasto wraz z wioskami zaraz będzie moczyć tyłki na jeziorze tarnobrzeskim bo remont się kończy. Ja też mam sentyment ale bądźmy realistami.

 11. Mentalnie, na etapach każdej rewitalizacji w mieście jesteśmy w w XX wieku lat siedemdziesiątych. Powszechna betonoza „zabija” życie w miastach. Ludzie nie mają gdzie wypoczywać w upalne dni. Zero drzew i trawników, mnóstwo kostki i betonu. Najgorsze jest to że pieniądze z UE nie mogą się zmarnować, powstają i wygrywają takie projekty jak ostatnio w Kutnie. Zamiast utrzymywać to co jest i patrzeć włodarzom na ręce i rozliczać z tego (nikt nie ponosi żadnej kary za takie pomysły) w starzejącej się Nowej Dębie na utrzymanie tych nowych pomysłów w przyszłość nie będzie pieniędzy.

 12. Nasza mer i jego pomagierzy już pokazali, że dozór wykonania inwestycji w naszym mieście przekracza ich możliwości kompetencyjne. Dokładanie nieborakom kolejnej inwestycji (nawet za półdarmo) dobije ich intelektualnie. Koszty utrzymania i wiecznych remontów ewentualnej partaniny (wiadomo uczciwy wykonawca) będą drenować budżet. A puki co mamy:
  1. Szpital wewnętrzny, będący właściwie filią pobliskiego cmentarza.
  2. Szkolnictwo, którego poziom zagwarantuje „absolwentom” w przyszłości co najwyżej pracę na tychże kortach a nie ich użytkowanie.
  3. Brak środków na rozebranie rudery nad zalewem. Poczekajmy aż kawał szkła zgilotynuje tam w końcu jakieś dziecko. Obiekt nijak nie zabezpieczony, w razie „W” dobry adwokat puści to miasto z torbami.

 13. Podpisuje się obiema rękami pod komentarzem powyżej .Szkoda tylko, że w naszym mieście więcej cwaniaków i pożytecznych idiotów czy może tylko naiwnych do bólu niż logicznie
  i prospołecznie myślących. Dzięki czemu jest jak jest, o czym powyżej.

 14. Dobra wiadomosc dla zwolennikow Basenu odkrytego, wczoraj Minister Sportu prof. Glinski przekazal na rece Dyr. SOSIR promese na 10000000 zl. na remont

  • Tak ; wesołego jaja i śmierdzącej kiełbasy zakrapianej brudną miotłą życzę. allelujja

 15. Idzie (nie zawsze – Idzie Ś. i Hjubi Hurkaczowi ;) nowy wiatr w polskim tenisie i może Nasze pasibrzuchy ruszą łepetyną i zadkiem tylnym , abyśmy mieli radość z tego pięknego sportu ! Dla wszystkich malkontentów ))). Serdecznie pozdrawiam …..

 16. Oprócz kortów ziemnych fajnie by mieć dodatkowe dwa korty betonowe. W Stanach i Kanadzie takie są wszędzie i są za darmo. Najczęściej są przy szkołach i w parkach. Miasto buduje je dla szkoły, ale każdy może z nich korzystać jeśli nie odbywają się na nich zajęcia szkolne. Co prawda przy szkołach jest ich 6-10 żeby cała klasa mogła grać, no ale nie wymagajmy… Ponieważ płaci za nie i utrzymuje miasto, dostępne są dla wszystkich.

  Ich zaletą jest to że raz zbudowane nie wymagają żadnego utrzymania przez około 5 lat. Nikt ich nie pilnuje wiec nie ma bieżących kosztów. Ogrodzone wysoką siatką, opcjonalne oświetlenie które gracze sobie włączają (w Polsce chyba mus bo od połowy sierpnia słońce strasznie szybko zachodzi) i tyle. Co pięć lat należy jedynie odnowić nawierzchnię. Dla mnie rewelacja.

  Często obowiązuje zasada: jeśli jest więcej chętnych do grania i czekają, to gra się około godzinę i schodzi z kortu. Ale to jest do ustalenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here