Kacper Gołabek Mistrzem Polski a Kacper Łuc Wicemistrzem

6

W dniach 11-13 luty 2022r. w pięknej hali w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyki Juniorów U-20 i Juniorów Młodszych U-18. W mistrzostwach
z powodzeniem startowali zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. Mistrzem Polski Juniorów Młodszych U-18 w chodzie sportowym na dystansie 5km w czasie 24,37,52 został Kacper Gołąbek a Wicemistrzem Polski na tym samym dystansie został Kacper Łuc w czasie 25,00,8 z rekordem życiowym. Warto podkreślić, że Kacper Gołąbek zdobył już 3 medale złote, 1 srebrny i 1 brązowy Mistrzostw Polski. Z dobrej strony zaprezentowała się podopieczna trenera Dariusza Żaka Agata Puzio, która w biegu finałowym na dystansie 600m zajęła 5 miejsce w czasie 1,39,40, w eliminacjach 1,38,50.

Pozostałe wyniki reprezentantów MKS – STAL Nowa Dęba:

– 10 miejsce w chodzie na 3km w czasie 16,54,72 zajęła Ola Łuc

– 13 miejsce w biegu na 800m U-20 zajęła Beata Kupiszewska w czasie 2,31,16

– 14 miejsce w biegu na 2000m U-18 zajęła Zuzanna Milczanowska w czasie rekordu życiowego 7,14,55

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz trenerów. Głównym sponsorem sekcji lekkiej atletyki jest Urząd Miasta i gminy Nowa Dęba, któremu dziękujemy za sponsoring.