Karolina Smolarczyk Mistrzynią Polski

4

W dniu 13 kwietnia 2019 r. w Ustrzykach Dolnych na bardzo trudnej trasie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, seniorów, juniorów i młodzików oraz biegi dzieci młodszych i starszych. Trasa biegu prowadziła po stokach Kamiennej Laworty (769m n.p.m.), była bardzo trudna i selektywna, dlatego na mecie różnice czasowe pomiędzy zawodnikami były bardzo duże. W Mistrzostwach tych uczestniczyli zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba, którzy sensacyjnie zwyciężyli w punktacji klubowej.

Największą niespodzianką tych Mistrzostw było zwycięstwo i złoty medal Karoliny Smolarczyk w kategorii juniorek młodszych na dystansie 5000 m w czasie 32,21, co jest rekordem trasy w tej kategorii wiekowej. Mistrzostwa Polski były eliminacjami do Mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się 06.07.2019 r., dlatego juniorki młodsze rywalizowały z juniorkami. Karolina pokonała wszystkie juniorki, a drugą na mecie Agnieszkę Chorzepę wyprzedziła o 56 sekund. Polskę na Mistrzostwach Europy reprezentować będą: Karolina Smolarczyk MKS-STAL Nowa Dęba, Agnieszka Chorzępa KKB MOSiR Krosno i Julia Ścisłowska LLKS Osowa Sień.

Karolina jest mieszkanką Alfredówki i uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu, gdzie osiąga również dobre wyniki w nauce. Karolina jest wychowanką trenera Juliana Zięby. Biegi trenuje od 2015 roku, jest zawodniczką utalentowaną i bardzo pracowitą. Złoty medal, który zdobyła na Mistrzostwach Polski w Ustrzykach Dolnych jest jej największym sukcesem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również koleżanka Karoliny, Gabriela Urbańska, która w kategorii młodziczek na dystansie 2700 m zajęła czwarte miejsce w czasie 15,20, a do brązowego medalu zabrakło jej 7 sekund. W biegu tym również dobrze zaprezentowała się Victoria Puk, która zajęła szóste miejsce w czasie 15,47. Na tym samym dystansie w kategorii młodzików 7 miejsce zajął Jan Mokrzycki w czasie 13,54, a Kacper Gołąbek zajął 16 miejsce w czasie 17,05.