Kolejna edycja konkursu MON „Strzelnica w Powiecie”

8

Do 22 października samorządy zainteresowane budową lub remontem strzelnicy mogą składać wnioski do MON. Dotacja na budowę obiektu może wynieść nawet 2 mln zł.

Jak poinformował resort obrony, celem trzeciej już edycji konkursu jest dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic, które „umożliwią prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych oraz żołnierzy Sił Zbrojnych RP”.

Zgodnie z założeniami samorządy, które zostaną zakwalifikowane do programu, będą mogły uzyskać z MON dotacje do 80 proc. wartości projektu. Ministerstwo planuje dofinansowanie dwóch rodzajów strzelnic – 100 i 200 metrowych. Wysokość dotacji nie przekroczy 1,5 mln zł w przypadku budowy strzelnicy 100 metrowej, zaś w przypadku budowy strzelnicy 200 metrowej samorządy mogą liczyć na dofinansowanie do 2 mln zł. Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert nastąpi do dnia 15 listopada 2019 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej MON

0

8 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieje ze władze miasta złoża wniosek o budowę strzelnicy 0-200m. Ta która jest jest martwa, po drugie lezy w centrum miasta.

  +1
 2. Mickey martwy to chyba jesteś ty ,pewnie byś chciał za darmochę (nic nie wkładając pracy ) postrzelać może jeszcze jakiegoś giral lub co nieco jesteś w dużym błędzie strzelnica żyje swoim życiem i ma wiele osób które się nią zajmują – bez żadnej dotacji czy pomocy ze strony włodarzy naszego miasta ,co niedziela ktoś z członków nowodębskiego koła strzeleckiego jest na strzelnicy i nie tylko w niedzielę co można usłyszeć jak się ma umyte uszy :)

  +2
  • Witam, co trzeba zroić żeby postrzelać? zapisac sie do koła strzeleckiego? może jakieś info na INFO?

   0
 3. to rusz tyłek i posłuchaj co niedzielę i nie tylko ,pewnie byś chciał za darmochę postrzelać i jeszcze małe co nieco-takie rzeczy tylko w obietnicach przedwyborczych,a strzelnica działa -spytaj mieszkańców bloków przy ul.Rzeszowskiej

  +1
 4. a co się tyczy dofinansowania budowy lub modernizacji strzelnicy przez MON to nie jest tak fajnie jak to się wydaje ,trzeba przeczytać dokładnie jakie są warunki i dopiero można dyskutować o dotacji i czy to się opłaci ludziom (kołom strzeleckim) bo nic nie jest za free

  0
 5. Ty Anonim – chorujesz na rozdwojenie jaźni czy chorobę Goluma? A może za dużo „ziela” w głowie? Rozmawiasz sam z sobą czy elokwencja Cię rozpiera?

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here