KPS na fali!

15

7 października 2018 r. w Stalowej Woli odbył się turniej podkarpackiej ligi młodziczek, w której startuje zespół KPS Nowa Dęba. Po ubiegłotygodniowych zwycięstwach w swojej hali nad zespołami z Niwisk i Zaleszan nowodębiankom przyszło zmierzyć się z kolejnymi zespołami aspirującymi do awansu do fazy finałowej Mistrzostw Podkarpacia. Pierwszym z zespołów była drużyna gospodyń MOSiR Vega Stalowa Wola. Pierwszy set niestety nie układał się po myśli naszego zespołu, a było to wynikiem tylko i wyłącznie bardzo dużej ilości błędów własnych. Efektem tego była przegrana 21:25. Dopiero w drugim secie drużyna KPS pokazała na co ją stać i zdeklasowała rywalki wygrywając 25:13. Trzeci set, tie-break rządzi się zawsze swoimi prawami szczególnie jeśli rozgrywają go młode zawodniczki. Najważniejsze jednak, że w newralgicznych momentach zawodniczki z Nowej Dęby stanęły na wysokości zadania zwyciężając 16:14 i w całym meczu 2:1 (-21,13,14). Drugim turniejowym rywalem podopiecznych trenera Jacka Szpunara była drużyna KPS SMS Szóstka Mielec. Dziewczęta nasze już w pierwszym secie uświadomiły zawodniczkom przeciwnej drużyny, że nie zamierzają iść na łatwiznę. Zwycięstwo w pierwszym secie 25:9 spowodowało, że na drugiego seta do gry mogły być asygnowane zawodniczki rezerwy. Nie przeszkodziło to w osiągnięciu końcowego sukcesu nad mielczankami 2:0 (9:19). Dzięki tym zwycięstwom drużyna KPS Nowa Dęba zdecydowanie prowadzi w tabeli młodziczek grupy północnej. Zespół gra w składzie: Emilia Durlak, Gabriela Zalińska, Roksana Paszta, Natalia Trawińska, Oliwia Karp, Fabiana Pluta oraz Wiktoria Kieraga, Wiktoria Gurdak, Julia Burlikowska, Emilia Bogdan, Weronika Buras, Julia Rozmus.
Równolegle do turnieju młodziczek rozgrywały swoje zawody ich młodsze koleżanki w kategorii  U12. Drużyna trenera Adama Szpunara nie sprostała swoim koleżankom ze Stalowej Woli ulegając im 1:2.

Głównym sponsorem klubu jest Gmina Nowa Dęba.