Krajowy Turniej Młodzików w badmintonie w Żyrakowie k/ Dębicy

0
Vladislav Vasnetsov / Pexels
Na Podkarpaciu w miejscowości Żyraków k/ Dębicy rozegrany został kolejny już w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików w badmintonie.
W zawodach tych po raz kolejny w tym sezonie wręcz rewelacyjnie spisał się młody i wielce utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik.
Najpierw Krystian wspólnie ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) po koncertowej grze wywalczyli pierwsze miejsce w grze podwójnej chłopców, pokonując w ścisłym finale parę: Brajan Płoszczyca (UKS Unia Bieruń) / Filip Zioła (UKS Unia Bieruń) 2:0 (21:12;21:10). Następnie w finale gry pojedynczej chłopców Krystian po jeszcze lepszej grze pokonał swojego partnera deblowego Bartosza Kufla (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:13;21:12) będąc klasą sam dla siebie. Tym samym po raz kolejny w tym sezonie potwierdził, że w chwili obecnej należy do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej wśród polskich badmintonistów, w której to występuje dopiero pierwszy sezon. Gratulacje za kolejny znakomity występ na badmintonowych kortach Polski.
Na zdjęciach utalentowany badmintonista Stali Nowa Deba Krystian Wąsik na podium dla zwycięzców w Żyrakowie.