„Malik show” na turnieju Otwarte Grand Prix Elity w badmintonie w Bieruniu.

1
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels

W województwie śląskim w miejscowości Bieruń rozegrany został kolejny w tym sezonie turniej Otwarte Grand Prix Elity w badmintonie.

W tym prestiżowym dla polskich badmintonistów turnieju znakomicie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba.

Prawdziwy pokaz badmintonowego kunsztu pokazał Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba), który wystąpił w aż w trzech finałach i wywalczył dwa pierwsze miejsca i jedno drugie.

Najpierw Tymek wystąpił w finale grze pojedynczej mężczyzn, w którym po bardzo dobrej i zaciętej grze uległ Krzysztofowi Jakowczukowi (UKS Hubal Białystok 1:2 w setach: 17:21;21:17;14:21) i tym samym zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Jeszcze lepiej Tymek spisał się w grze mieszanej, w której wspólnie z Dominiką Chojnacką (KS Chojnik Jelenia Góra) dotarli do finału, a w nim po znakomitym pojedynku pokonali mixt: Michał Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa) / Magdalena Okupniak (AZS UM Łódź) 2:0 w setach: 21:19;21:16.

Na bardzo dobrym piątym miejscu uplasował się mixt kombinowany; Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Anna Duda (UKS Dwójka Bytów), a na miejscu dziewiątym zawody ukończył kolejny mixt kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Sękowska (UKS Baranowo).

Prawdziwym ukoronowaniem rewelacyjnego występu Tymoteusza Malika był finał gry podwójnej mężczyzn, w którym wspólnie ze swoim kolegą klubowym Patrykiem Kopciem, pokonali debel: Aleksander Dzwonnik ( ŚKBad Harcownik Warszawa) / Michał Matysiak ( KS Hubertus Zalesie Górne) 2:0 w setach: 21:15;21:16.

Na bardzo dobrym piątym miejscu uplasował się debel kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).

Tym samym Tymoteusz Malik okazał się najlepszym zawodnikiem tego Grand Prix.

Warto nadmienić, że turnieje rangi Grand Prix po mistrzostwach Polski posiadają najwyższy współczynnik punktowy.

Serdeczne gratulacje dla trójki badmintonistów Stali Nowa Dęba: Tymka, Patryka i Rafała.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba podczas Grand Prix Elity w Bieruniu.