Międzynarodowe Mistrzostwa „Li – Ning Czech open 2017” w Brnie

0

W Czechach w miejscowości Brno rozegrany został kolejny wielki turniej Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Seniorów „Li – Ning Czech open 2017” w badmintonie.

Na starcie mistrzostw stanęło prawie 300 zawodniczek i zawodników z 30 państw z całego świata. W tej liczbie również reprezentacja Polski seniorów, w wśród nich badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik, który tym samym zaliczył kolejny już w tym roku start na europejskich badmintonowych kortach.

O randze tego mistrzowskiego turnieju świadczy fakt, że aby dostać się do turnieju głównego trzeba było przebrnąć przez bardzo silnie obsadzone kwalifikacje.

Niestety kwalifikacji tych w bardzo silnej stawce rywali nie przeszedł reprezentacyjny debel juniorów: Tymoteusz Malik (Stal) / Robert Cybulski (UKS Unia Bieruń).

Jednak było to dobre przetarcie przed zbliżającą się najważniejszą imprezą juniorską świata.

Doświadczenie jakie zdobyli juniorzy w tych mistrzostwach powinno zaprocentować na Mistrzostwach Świata Juniorów, które w dniach 16 – 22.10.2017r. rozegrane zostaną w Indonezji.

Na zdjęciu badmintonista Stali Nowa Dęba Tymoteusz Malik w hali w Brnie w Czechach.