Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w badmintonie „Polish Junior U – 17”

0

W Głubczycach z udziałem około 150 zawodniczek i zawodników z jedenastu państw: Anglii, Austrii, Rosji, Czech, Słowenii, Słowacji, Rumunii, Ukrainy, Litwy, Niemiec i Polski rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w badmintonie „Polish U – 17 Open 2018”.
W mistrzostwach tych znakomicie, wręcz sensacyjnie spisał się młody utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba szesnastoletni Jakub Suszyński.
Kuba w grze mieszanej wspólnie ze swoją partnerką mixtową Dominiką Chojnacką (Sportowa Politechnika Gdańsk) po doskonałej grze wywalczyli drugie miejsce, srebrny medal i tytuł Międzynarodowych Wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych na 2018 rok. To życiowy sukces tego młodego i jakże utalentowanego badmintonisty z Nowej Dęby, a zarazem już drugi medal wywalczony przez niego w tym roku na zawodach rangi Mistrzostw Polski.. Jest to historyczny sukces nowodębskiego badmintona, ponieważ jak do tej pory żaden badmintonista z Nowej Dęby nie wywalczył tak znakomitego miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.
Jeszcze dwa tygodnie temu start kuby w tych mistrzostwach stał pod dużym znakiem zapytania, ponieważ podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży boleśnie naciągnął sobie ścięgno Achillesa prawej nogi. Dlatego tym większe słowa uznania dla tego młodego badmintonisty.
Warto też nadmienić, że Kuba to aktualny członek szerokiej Kadry Polski Juniorów  U – 19.
W grze podwójnej juniorów młodszych debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Grzegorz Hołub (SKB Suwałki) wywalczył dobre dziewiąte miejsce.
Na zdjęciu badmintonista Stali Nowa Dęba Jakub Suszyński srebrny medalista w grze mieszanej na Polish Junior U – 17 w Głubczycach.