Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów

2
Zdjęcie autorstwa Lisa A z Pexels
W Gorlicach w Małopolsce z udziałem zawodniczek i zawodników z czterech państw: Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski rozegrane zostały XIV Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w różnych dyscyplinach sportowych, w tym między innymi w badmintonie.
Bardzo dobrze w tych mistrzostwach spisał się jedyny przedstawiciel województwa podkarpackiego, na co dzień pracownik Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, jednocześnie trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio. W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat ten 60 – letni już zawodnik wywalczył drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Wyprzedził Go tylko, go dużo młodszy rywal zwycięzca tej kategorii 45 – letni Jarosław Górski (Gorlice).
Weteran badmintonowych kortów z Nowej Dęby z dużym powodzeniem stawiał czoła dużo młodszym od siebie rywalom, co zaowocowało srebrnym medalem.
Warto zaznaczyć, że nowodębianin do tej pory w historii trwania tych mistrzostw  wywalczył aż 7 medali: 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy i mimo upływu lat ciągle imponuje znakomitą formą. Była to jednocześnie znakomita inauguracja nowego sezonu rozgrywkowego 2019/2020 w badmintonie. Warto zaznaczyć, że to już 52 sezon w wykonaniu badmintonistów z Nowej Dęby.