Mistrzostwa Podkarpacia 2018 w badmintonie

0

W Medyce k/ Przemyśla rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia 2018 w badmintonie w następujących kategoriach wiekowych: dzieci, żaki, młodzicy młodsi, młodzicy i juniorzy młodsi. Na starcie mistrzostw stanęło łącznie 95 zawodniczek i zawodników z dziewięciu badmintonowych ośrodków z całego województwa podkarpackiego takich jak: Czarna, Przemyśl, Medyka, Rzeszów, Mielec, Widełka, Straszęcin, Dubiecko i Nowa Dęba.
W tym gronie znalazła się dwójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba, bracia Krystian i Karol Wąsikowie. Krystian wystąpił w kategorii młodzików młodszych, a Karol w kategorii młodzików. Obaj bracia spisali się znakomicie stając na podium dla zwycięzców. Wręcz rewelacyjny występ zanotował na swoim koncie trzynastoletni Krystian Wąsik, który wywalczył w doskonałym stylu dwa złote medale, a tym samym dwa tytuły mistrzowskie, będąc prawdziwym objawieniem tych mistrzostw. Najpierw w doskonałym stylu wraz ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczyli pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Podkarpacia młodzików młodszych na 2018 rok w grze podwójnej chłopców. Równie rewelacyjnie, wręcz koncertowo Krystian spisał się w grze pojedynczej chłopców, gdzie w sposób nie podlegający żadnej dyskusji, w przysłowiowych cuglach wywalczył pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Podkarpacia na 2018 rok w grze pojedynczej młodzików młodszych, pokonując w pojedynku finałowym swojego partnera deblowego Bartka Kufla (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:9;21:7). Warto nadmienić, że Krystian badminton uprawia dopiero 1,5 roku. Dobrze spisał się też Karol Wąsik, który w grze podwójnej chłopców w kategorii młodzików wspólnie ze swoim partnerem deblowym Mikołajem Więcławem (RKB Rzeszów) wywalczyli trzecie miejsce i brązowy medal. Karol badminton uprawia w sekcji badmintona Stali Nowa Dęba dopiero pół roku. Był to kolejny znakomity występ badmintonistów nowodębskiej Stali w tym roku, okraszony kolejnymi medalami z zawodów rangi mistrzowskiej.

Na zdjęciach medalowi badmintoniści Stali Nowa Dęba, bracia Krystian i Karol Wąsikowie na podium dla zwycięzców w Mistrzostwach Podkarpacia 2018 w Medyce k/ Przemyśla.