Młodziczki KPS Nowa Dęba szóste na Podkarpaciu

1
Zdjęcie autorstwa Pavel Danilyuk z Pexels

6 marca 2022 r.  w Krośnie odbył się ostatni turniej wojewódzkich eliminacji Mistrzostw Polski  młodziczek w piłce siatkowej. W turnieju tym z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki nowodębskiego Klubu Piłki Siatkowej. Co prawda przegrały 2:0 mecz z zespołem mistrzyń województwa Karpatami Krosno I ale już z zespołem Karpaty MOSiR Krosno II wygrały 2:1. W efekcie rozgrywek w stawce 8 zespołów walczących w fazie finałowej o trzy miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski uplasowały się na 6 pozycji.  W całym cyklu wojewódzkich eliminacji w tej kategorii wiekowej walczyło 15 zespołów. Dziewczęta zaprezentowały się również z bardzo dobrej strony we wcześniejszych turniejach, z których jeden odbył się w Nowej Dębe. W turnieju tym występowały zespoły: : UKS 15 Przemyśl, CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/Zaleszany, MKS Łańcut i KPS Nowa Dęba. Jako gospodynie zdołały pokonać jedynie zespół MKS Łańcut 2:0. Mecze z zespołami Przemyśla i Stalowej Woli rozstrzygnęły się na korzyść przeciwniczek, wynikami 2:0.

Zespół trenowany przez Panią Urszulę Nowak występował w składzie: Marlena Jadach, Marlena Jachyra, Nel Lis, Maja Bogdan, Julia Szpala, Maja Rębisz, Zuzanna Rachwał, Amelia Cioch.

Drużyny Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom finansowym wyasygnowanym z budżetu Gminy Nowa Dęba z przeznaczeniem na rozwój sportu na terenie naszego miasta.