Najnowsze osiągnięcia nowodębskich badmintonistów

1

1. Turniej badmintona „Małopolska Open” w Tarnowie

W województwie małopolskim w Tarnowie rozegrany został kolejny w tym sezonie, a trzeci w 2022 roku turniej badmintona „Małopolska Open”. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania.

Na starcie stanęło wiele zawodniczek i zawodników z Polski południowej, wschodniej i zachodniej. W tym licznym gronie znalazła się również czteroosobowa grupa badmintonistów z Nowej Dęby, mieszanka: młodości, rutyny i amatorów. Zawodnicy z Nowej Dęby spisali się bardzo dobrze, plasując się w czołówce poszczególnych kategorii wiekowych, w których startowali.

W grze pojedynczej mężczyzn rozegranej w formule „Amator średnio zaawansowany” na dziesiątym miejscu uplasował się Sławomir Wąsik.

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej „Open + 45 lat” trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Szczur (Nowa Dęba).

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej „Open” na szóstym miejscu uplasował się Adrian kowal (Nowa Dęba).

W grze podwójnej mężczyzn rozegranej w formule „Amator” po bardzo dobrej grze pierwsze miejsce wywalczył debel weteranów: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) / Tadeusz Szczur (Nowa Dęba).

W grze podwójnej mężczyzn rozegranej w formule „Open” po bardzo dobrej grze drugie miejsce wywalczył debel kombinowany: Adrian Kowal (Nowa Dęba) / Adrian Dziki (Gorlice), a trzecie miejsce wywalczył drugi debel kombinowany: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) / Kamil Płoch (Widełka).

Był to kolejny bardzo dobry występ badmintonistów z Nowej Dęby na tarnowskich kortach.

Gratulacje dla całej czwórki.

Na zdjęciach badmintoniści z Nowej Dęby na turnieju w Tarnowie.

2. Drugi Rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie w Warszawie.

W stolicy Polski w Warszawie rozegrany został Drugi Rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie w grach pojedynczych mężczyzn i kobiet.
Rewelacyjnie w tych mistrzostwach spisał się najlepszy aktualnie badmintonista Stali Nowa Dęba, na co dzień student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Tymoteusz Malik.
Tymek po znakomitej grze wywalczył pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski w grze pojedynczej mężczyzn, tracąc w całym turnieju tylko jednego seta.
W pojedynku finałowym stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonał po trzy setowym, trwającym ponad godzinę pojedynku Michała Matysiaka (Vistula Warszawa) 2:1 (17:21;21:12;21:16).
To kolejny spektakularny sukces tego badmintonisty w Jego dotychczasowej bogatej w sukcesy karierze sportowej.
Serdecznie gratulujemy.
Na zdjęciach Tymoteusz Malik podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie.

3. Krajowy Turniej Młodzików w badmintonie „Orbitek Cup” w Żyrakowie.

W miejscowości Żyraków k/ Dębicy w województwie podkarpackim rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików w badmintonie „Orbitek Cup”.
Rewelacyjnie w tym turnieju spisał się młody utalentowany badmintonista Stali Nowa Deba Krystian Wąsik.
W grze pojedynczej młodzików Krystian po znakomitej grze, a szczególnie w pojedynku finałowym wywalczył pierwsze miejsce, pokonując Kacpra Drymajło ( SSKS Badminton Przemyśl) 2:1 (21-13;18-21;21-15).
W grze podwójnej młodzików pierwsze miejsce po koncertowej grze wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Warto nadmienić, że najlepszy podkarpacki debel w tej kategorii nie stracił w całym turnieju nawet jednego seta!
Dzięki dwóm pierwszym miejscom w singlu i deblu, Krystian okazał się najlepszym zawodnikiem tego turnieju w kategorii młodzików.
Wielkie gratulacje dla młodego badmintonisty.

Na zdjęciach Krystian Wąsik na podium dla zwycięzców na turnieju w Żyrakowie.