Ogólnopolski XXI Turniej Weteranów ” Deble i Mixty 100 lat ” w badmintonie w Częstochowie

1

Na Śląsku w Częstochowie rozegrany został Ogólnopolski XXI Turniej Weteranów ” Deble i Mixty 100 lat ” w badmintonie.

Na starcie stanęli polscy weterani w grach podwójnych i mieszanych w następujących kategoriach wiekowych: 100 lat +, 110 lat +, 120 lat + i 130 lat.

O starcie w danej kategorii wiekowej decydowała suma lat współpartnerów.

W zawodach tych wystartowała również czwórka badmintonowych weteranów z Nowej Dęby: Tadeusz Szczur (51 lat), Mieczysław Sitko (55 lat), Jacek Tomasiewicz (53 lata) i Adam Bunio (62 lata).

Badmintonowi nestorzy z Nowej Dęby w tym prestiżowym turnieju spisali się znakomicie, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Najlepiej spisał się najstarszy z nich 62 – letni Adam Bunio, na co dzień trener badmintonistów Stali Nowa Dęba).

Debel Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jarosław Ociepa (Częstochowa) po znakomitej i dynamicznej grze zwyciężył w kategorii 120 lat +, zdobywając pierwsze miejsce i złote medale.

W kategorii wiekowej 100 lat + dobrze spisała się para klubowa z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur. Nowodębianie po dobrej grze wywalczyli drugie miejsce i srebrne medale.

W kategorii wiekowej 110 lat +  trzecie miejsce i brązowe medale wywalczył  debel kombinowany: Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba) / Andrzej Szawłowski (Opole).

W grze mieszanej w kategorii wiekowej 110 lat + trzecie miejsce i brązowe medale wywalczył mixt w składzie: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Grażyna Bełus (Kielce).

Był to ostatni, jakże udany start weteranów z Nowej Dęby na badmintonowych kortach Polski w 2021 roku, roku bardzo trudnym również i dla polskiego sportu.

Tym samym badmintonowi starsi seniorzy z Nowej Dęby są mimo upływu lat w znakomitej formie i kończą 2021 rok mocnym akordem, idąc w ślady swoich młodszych kolegów i również znakomicie promując swoimi sukcesami klub MKS Stal Nowa Dęba oraz środowisko Nowej Dęby na badmintonowych kortach w różnych miejscach Polski.

Gratulujemy.

Na zdjęciach weterani z Nowej Dęby na podium dla zwycięzców podczas badmintonowego turnieju weteranów w Częstochowie, stoją od lewej strony: Mieczysław Sitko, Tadeusz Szczur, Jacek Tomasiewicz i Adam Bunio.