Ogólnopolski XXII Turniej Weteranów ”Deble i Mixty 100 lat” w badmintonie w Częstochowie

0

Na Śląsku w Częstochowie rozegrany został Ogólnopolski XXII Turniej Weteranów ”Deble i Mixty 100 lat” w badmintonie. Na starcie stanęli polscy weterani w liczbie 77 zawodniczek i zawodników z różnych regionów Polski w grach podwójnych i mieszanych w następujących kategoriach wiekowych: „100 lat +”, „110 lat +”, „120 lat +” i „130 lat +”. O starcie w danej kategorii wiekowej decydowała suma lat współpartnerów.

W zawodach tych wystartowała również czwórka badmintonowych weteranów z Nowej Dęby: Tadeusz Szczur (54 lata), Mieczysław Sitko (57 lat), Jacek Tomasiewicz (52 lata) i Adam Bunio (63 lata).

Czwórka badmintonowych nestorów z Nowej Dęby w tym prestiżowym polskim turnieju spisali się wyśmienicie, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zdobywając w sumie 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy !!!

Najlepiej spisał się najstarszy z nich już 63 – letni Adam Bunio, na co dzień trener badmintonistów Stali Nowa Dęba).

W grze mieszanej w kategorii wiekowej 120 lat + po znakomitej grze pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył mixt kombinowany w składzie: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Maria Rzeźniczek (Jaworzno). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie swoje mecze mixt Bunio / Rzeźniczek wygrał nie tracąc nawet jednego seta.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej „120 lat +” debel kombinowany Adam Bunio (Nowa Dęba) / Jarosław Ociepa (Częstochowa) po bardzo dobrej grze wywalczył drugie miejsce i srebrny medal. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Jarosław w tym turnieju wystąpił z kontuzją prawego barku, która uniemożliwiała mu wykonywanie tak ważnego elementu badmintonowej gry jakim jest smecz.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej „110 lat +” bardzo dobrze spisała się para klubowa z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur. Nowodębianie po bardzo dobrej grze wywalczyli drugie miejsce i srebrne medale. To kolejny spektakularny sukces tej deblowej pary na arenie ogólnopolskiej.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej „100 lat +”  po dobrej grze trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył  debel kombinowany: Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba) / Tomasz Kość (Opole). Medal Jacka to kolejny wywalczony w rywalizacji na arenie ogólnopolskiej.

Badmintonowi starsi seniorzy z Nowej Dęby swoim znakomitym startem w Częstochowie udowodnili, że mimo upływu lat są w dalszym ciągu w znakomitej formie, a 2022 rok kończą mocnym akordem, idąc w ślady swoich młodszych kolegów i również znakomicie promują swoimi sukcesami klub MKS Stal Nowa Dęba oraz środowisko Miasta i Gminy Nowej Dęby na badmintonowych kortach w różnych miejscach Polski.

Gratulujemy.

Na zdjęciach weterani z Nowej Dęby na podium dla zwycięzców podczas badmintonowego turnieju weteranów w Częstochowie, a także na wspólnym zdjęciu, stoją od lewej strony: Jacek Tomasiewicz, Adam Bunio, Tadeusz Szczur i Mieczysław Sitko.