Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

1

W dniach 25-26 września 2021r. w Karpaczu i przy pięknej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U-16 w Lekkiej Atletyce. W mistrzostwach tych bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba.  Ola Łuc zdobyła brązowy medal w chodzie sportowym na 3km w czasie 16,15,70. Jest to duży sukces tej młodej zawodniczki uczennicy Szkoły Podstawowej w Woli Rusinowskiej.

Również bardzo dobrze zaprezentowała się Zuzanna Milczanowska, która w biegu z przeszkodami na 1000m zajęła 8 miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 3,21,21. Zuzia jest uczennicą LO nr 1 w Nowej Dębie.

Ola i Zuzia to wychowanki trenera Juliana Zięby.

Warto podkreślić, że zawodniczki i zawodnicy sekcji lekkiej atletyki zdobyli w roku 2021 aż 12 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych (u-16, U-18, U-20), jest to najlepszy wynik w historii sekcji.

Medale zdobyli:

Agata Puzio 3 medale (srebrny i 2 brązowe)

Beata Kupiszewska- brązowy

Natalia Antkiewicz – brązowy

trenerem ww. zawodniczek jest Dariusz Żak

Kaper Gołąbek – 2 medale (złoty i srebrny)

Karolina Smolarczyk -2 medale (srebrny i brązowy)

Victoria Puk – 2 brązowe

Ola Łuc – brązowy

wychowankowie Juliana Zięby

Podkreślić należy, że wychowankowie trenera Juliana Zięby zdobyli w tym roku 7 medali Mistrzostw Polski, a w ogóle zdobyli 207 medali