Pierwsza runda LOTTO Ekstraligi Badmintona

1
W dniach 02 – 03.11.2019 r. zainaugurowane zostały rozgrywki LOTTO Ekstraligi Badmintona w sezonie 2019/2020. Najlepsze polskie zespoły badmintonowe zmierzyły się ze sobą w pierwszej rundzie w czterech miejscach w Polsce: Poznaniu, Krakowie, Suwałkach i w Józefosławiu k/ Piaseczna na Mazowszu.
Młodej drużynie badmintonistów Stali Nowa Dęba przyszło zmierzyć się w Józefosławiu k/ Piaseczna na Mazowszu z bardzo silnym zespołami: ABRM Warszawa (aktualny drużynowy mistrz Polski), UKS Aktywna Piątka Przemyśl i AZS UM Łódź.
Stalowcy stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ każdy z tych przeciwników był naszpikowany najlepszymi polskimi badmintonistami oraz każda z tych drużyn była wzmocniona zawodniczkami i zawodnikami z zagranicy z Rosji, Czech i Ukrainy.
Mimo bardzo ambitnej postawy młody zespół Stali poniósł trzy porażki, ale w niektórych pojedynkach postawił swoim rywalom duży opór, a najlepszymi pojedynkami w wykonaniu młodych badmintonistów Stali były mecze deblowe i mixtowe.
Już pierwsza runda LOTTO Ekstraligi Badmintona pokazała, że prym w rozgrywkach będą wiodły drużyny z dużymi budżetami, które to budżety umożliwiły tym klubom dokonać spektakularnych wzmocnień. Niestety badmintoniści Stali Nowa Dęba są w tym przypadku daleko z tyłu. Na pocieszenie pozostaje fakt, że z każdym meczem ta młoda drużyna będzie nabierała ligowego doświadczenia i sprawi swoim sympatykom jeszcze nie jedną miłą niespodziankę, czego jej należy życzyć.
Wyniki poszczególnych meczów badmintonistów Stali Nowa Dęba w Józefosławiu k/ Piaseczna na Mazowszu.
ABRM Warszawa – MKS Stal Nowa Dęba  – 6:1
Mateusz Dubowski – Tymoteusz Malik – 2:0  (15:11;15:6)
Piotr Krajewski – Kamil Zawada – 0:2  (9:15;8:15)
Adam Cwalina / Magdalena Świerczyńska – Tymoteusz Malik / Aleksandra Ptak – 2:0  (15:4;15:9)
Olga Arkhangelskaya – Mariola Jurusik – 2:0  (15:3;15:4)
Joanna Rudna – Monika Kania – 2:0  (15:3;15:7)
Adam Cwalina /Bartosz Markiewicz – Patryk Kopeć / Rafał Lejko – 2:0  (15:9;15:3)
Olga Arkhangelskaya / Magdalena Świerczyńska – Klaudia Bukowińska / Aleksandra Ptak – 2:0  (15:3;15:4)
UKS Aktywna Piątka Przemyśl – MKS Stal Nowa Dęba  – 6:1
 
Maciej Matusz / Katarzyna Kutacha – Tymoteusz Malik / Aleksandra Ptak – 2:1  (15:11;14:15;15:9)
Michał Matysiak – Patryk Kopeć – 2:0  (15:11;15:9)
Patryk Kordek – Tymoteusz Malik – 0:2  (8:15;10:15)
Katarina Vargova – Mariola Jurusik – 2:0  (15:3;15:3)
Aleksandra Białek – Monika Kania – 2:0  (15:6;15:5)
Maciej Matusz / Michał Matysiak – Rafał Lejko / Kamil Zawada – 2:0  (15:4;15:8)
Zuzanna Luban / Katarina Vargova – Klaudia Bukowińska / Aleksandra Ptak – 2:0  (15:10;15:4)
AZS UM Łódź – MKS Stal Nowa Dęba  – 7:0
 
Lukas Holub – Kamil Zawada – 2:0  (15:2;15:6)
Jacek Kołumbajew / Magdalena Okupniak – Rafał Lejko / Aleksandra Ptak – 2:0  (15:5;15:6)
Michał Kikosicki – Tymoteusz Malik – 2:0  (15:9;15:7)
Ariana Marushachak – Klaudia Bukowińska – 2:0  (15:8;15:5)
Aneta Niklas – Mariola Jurusik – 2:0  (15:4;15:5)
Jacek Kołumbajew /Adam Szolc – Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik – 2:1  (13:15;15:12;15:10)
Dominika Cygan / Magdalena Okupniak- Monika Kania / Aleksandra Ptak – 2:0  (15:2;15:12)
Młoda drużyna Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Józefosławiu k/ Piaseczna na Mazowszu wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Ptak, Klaudia Bukowińska, Monika Kania, Mariola Jurusik, Tymoteusz Malik, Rafał Lejko, Kamil Zawada i Patryk Kopeć (II trener i zarazem kapitan drużyny).

Następna II runda LOTTO Ekstraligi Badmintona zostanie rozegrana w dniu 07 – 08.12.2019 r., a gospodarzami poszczególnych meczów będą: Nowa Dęba, Kędzierzyn – Koźle, Białystok i Warszawa.

Zespół Stali Nowa Dęba w dniu 07.12.2019 r. (sobota) zmierzy się kolejno z drużynami: AZS AGH Kraków i Sportowa Politechnika Gdańsk.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Łodzi podczas I rundy LOTTO Ekstraligi Badmintona w Józefosławiu k/ Piaseczna na Mazowszu.

0

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here