Piranie SOSiR Nowa Dęba drugą drużyną pływacką na Podkarpaciu

9

W sobotę 5 grudnia odbył się Finał Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 10-11 lat. Gospodarzem imprezy była pływalnia z Kolbuszowej, a drużyna naszych Piranii udała się na te zawody w 12 osobowym składzie: Maja Rozmus, Jan Dobrowolski, Bartosz Kopeć, Ewa Wiącek, Marysia i Julka Tereszkiewicz, Jan Krasowski, Ksawery Siwiec, Maja Żak, Julka Kolev, Wiktoria Macielak oraz Mateusz Szypuła.

Z dużą satysfakcją przekazujemy Państwu informację, że nowodębskie Piraniątka  po bardzo emocjonujących wyścigach zakończyły zmagania ligowe osiemnastu drużyn z Podkarpacia na 2 miejscu!!! Jest to olbrzymi sukces naszej zdolnej młodzieży, która przebojem wdarła się do ścisłej czołówki pływaków w naszym województwie. Tym samym Piranie sprawiły nie lada prezent Mikołajkowy swoim trenerom, rodzicom i wszystkim kibicom.

W finałowym starcie nasza ekipa wygrała klasyfikację medalową zdobywając: 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Tabelę medalową można zobaczyć TUTAJ

Medale zdobywali:

Ksawery Siwiec:

Złoto na 100 m stylem dowolnym

Złoto na 50 m stylem motylkowym

Jan Krasowski:

Złoto na 50 m stylem klasycznym

Złoto na 100 m stylem zmiennym

Maja Rozmus:

Srebro na 100 m stylem dowolnym

Ewa Wiącek:

Brąz na 100 m stylem zmiennym

Brąz na 50 m stylem motylkowym

Marysia Tereszkiewicz:

Brąz na 50 m stylem klasycznym

Złoto

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym dziewcząt 10-letnich w składzie (Ewa Wiącek, Maja Rozmus, Julia i Marysia Tereszkiewicz)

Srebro

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym chłopców 10-letnich w składzie (Jan Dobrowolski, Bartosz Kopeć, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski)

Szczegółowe wyniki zawodów można zobaczyć TUTAJ

Ksawery Siwiec ponadto otrzymał nagrody za najlepszego zawodnika zawodów oraz najlepszego zawodnika Ligi.

Ligową tabelę po 3 rundach można zobaczyć TUTAJ

Po ceremonii  dekoracji i  odbiorze okazałego pucharu na kolbuszowskiej pływalni wystrzeliły korki od szampanów (Piccolo) J, a nasza drużyna we wspaniałych nastrojach zakończyła sezon.

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników. Trzymamy za Was kciuki.

Hubert Krasowski
Trener sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba

Zawody odbyły się bez udziału publiczności, a w czasie ich trwania zachowane zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa szczegółowo określone przez PZP w oparciu o wytyczne Ministerstwa.

9 KOMENTARZE

  1. brawo brawo mali zawodnicy i gratulacje dla waszych trenerow. Zycze wam wszystkim zebysce wyrosli na mistrzow. Dobrze ze ci mali plywacy maja mozliwosc trenowania

    • To na pewno zasługa szanownego dyrektora SOSiR, wyjątkowego specjalisty od sportu. Jeszcze jak zrobi kąpielisko nad zalewem to się będzie dopiero działo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here