Trzecia runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w Nowej Dębie

3
W dniach 25 – 26.01.2020 r. rozegrana została trzecia runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w sezonie 2019/2020.
Najlepsze polskie zespoły badmintonowe zmierzyły się ze sobą w tej rundzie w czterech miejscach w Polsce: Poznaniu, Warszawie, Bieruniu i Nowej Dębie..
Młodej drużynie badmintonistów Stali Nowa Dęba przyszło zmierzyć się we własnej hali z kolejnymi bardzo silnym zespołami: UKS Hubal Białystok (trzecia drużyna rozgrywek) i Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle.
Stalowcy stanęli przed kolejnym niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ każdy z tych przeciwników był wzmocniony najlepszymi polskimi badmintonistami, a szczególnie drużyna z Białegostoku naszpikowana gwiazdami polskiego i europejskiego badmintona, wielokrotnymi medalistami krajowych i europejskich czempionatów, którzy pokazali w hali w Nowej Dębie badminton na najwyższym europejskim poziomie.
Mimo bardzo ambitnej postawy młody zespół Stali poniósł niestety kolejne dwie  porażki, ale w wielu pojedynkach postawił swoim rywalom duży opór, a najlepszymi pojedynkami w wykonaniu młodych badmintonistów Stali były mecze singlowe, deblowe i mixtowe.
Najlepszymi graczami w szeregach stalowców byli tym razem: Tymoteusz Malik, Beata Mycek i Monika Kania.
Już pierwsza runda LOTTO Ekstraligi Badmintona pokazała, że prym w rozgrywkach będą wiodły drużyny z dużymi budżetami, które to budżety umożliwiły tym klubom dokonać spektakularnych wzmocnień. I tak też było w trzeciej rundzie. Niestety badmintoniści Stali Nowa Dęba są w tym przypadku daleko z tyłu i mogą tylko pomarzyć o takich wzmocnieniach.
Na dodatek w sobotnich meczach wystąpili mocno osłabieni brakiem trójki podstawowych zawodników: Patryka Kopcia i Kamila Zawady (problemy zdrowotne) oraz Aleksandry Ptak (wyjazd do Austrii).
Na pocieszenie pozostaje fakt, że ta młoda drużyna z każdym następnym pojedynkiem będzie nabierać pewności siebie, a woli walki i olbrzymiej ambicji może im pozazdrościć niejeden bardziej utytułowany team LOTTO Ekstraligi.
Jeżeli ten skład zostanie utrzymany na przyszły sezon, będzie to bardzo mocna drużyna, z którą to będą musiały się liczyć pozostałe zespoły.
Rywalizacja na badmintonowych kortach w Nowej Dębie dostarczyła kibicom niesamowitych emocji, a poszczególne mecze pełne były dramaturgii i niebywałych zmiennych akcji, a wiele z nich kończyło się po trzysetowych, zaciętych pojedynkach przy stanie 15:14, czyli różnicą zaledwie jednej lotki.
Szczególnie mecz z zespołem z Kędzierzyna, pełen dramaturgii i horroru mógł zakończyć się odwrotnym wynikiem na korzyść Stali. W decydujących momentach zabrakło jednak stalowcom przysłowiowego łutu szczęścia.
Wyniki poszczególnych meczów badmintonistów Stali Nowa Dęba w Nowej Dębie

MKS Stal Nowa Dęba  –  UKS Hubal Białystok   1:6

Rafał Lejko – Maciej Poulakowski  0:2   (2:15; 3:15)

Klaudia Bukowińska – Alesia Zajtsava  0:2   (7:15; 8:15)
Monika Kania – Magda Konieczna  0:2   (3:15; 6:15)
Mateusz Czachor / Tymoteusz Malik – Paweł Śmiłowski / Wojciech Szkudlarczyk   0:2   (9:15; 12:15)
Mariola Jurusik / Monika Kania – Alzbeta Basova / Alesia Zajtsava  0:2   (8:15; 4:15)
Rafał Lejko / Beata Mycek – Paweł Śmiłowski / Alzbeta Basova  0:2  (3:15; 5:15)
Tymoteusz Malik – Michał Rogalski   14:15  (Ret) – punkt dla T. Malika

 

MKS Stal Nowa Dęba  –  Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle   2:5

Tymoteusz Malik – Michał Kaźmierczak   2:1   (15:14; 11:15; 15:12)
Rafał Lejko  – Mikołaj Szymanowski   0:2   (12:15; 8:15)
Mariola Jurusik  – Zuzanna Jankowska   0:2   (2:15; 3:15)
Monika Kania – Julia Prokopczuk   1:2   (15:10; 8:15; 14:15)
Tymoteusz Malik / Beata Mycek – Michał Kaźmierczak /  Zuzanna Jankowska  1:2   (6:15; 15:7; 9:15)
Mateusz Czachor / Rafał Lejko – Karol Budny / Krzysztof Maślanka  0:2   (14:15; 12:15)
Monika Kania / Beata Mycek – Julia Dzialuk / Julia Prokopczuk  2:0   (15:7; 15:10)

Młoda drużyna Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Nowej Dębie wystąpiła w następującym składzie: Klaudia Bukowińska, Monika Kania, Mariola Jurusik, Beata Mycek,Tymoteusz Malik, Rafał Lejko i Mateusz Czachor.
Następna IV runda LOTTO Ekstraligi Badmintona zostanie rozegrana w dniach 22 – 23.02.2020 r., a gospodarzami poszczególnych meczów będą:  Poznań, Łódź, Białystok i Warszawa.

Zespół Stali Nowa Dęba w dniach 22-23.02.2020 r. w Poznaniu (sobota i niedziela) zmierzy się kolejno z drużynami: CT Arena HAWEL Academy, SKB Suwałki (aktualny wicemistrz Polski) i UKS Plesbad Pszczyna.

0

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here